AktualnośćiGmina Ścinawa

Burmistrza Ścinawy na podium w rankingu samorządowców!

W Wielkim Rankingu Samorządowców regionu legnickiego, czytelnicy portalu e-legnickie.pl oceniali bieżącą kadencję wójtów, burmistrzów, prezydentów, a także starostów. Miło nam poinformować, że bardzo wysokie miejsce na tle wymagającej konkurencji zajął burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, szef naszego samorządu został sklasyfikowany na 2. pozycji! Zwyciężył burmistrz Świerzawy Paweł Kisowski, na najniższym stopniu podium uplasował się włodarz Przemkowa Jerzy Szczupak.

– Jest mi bardzo miło, że czytelnicy portalu o zasięgu regionalnym tak wysoko oceniają moją współpracę z radnymi, pracownikami urzędu i jednostek samorządowych, a także z innymi osobami, zaangażowanymi w rozwój gminy. Celowo mówię o współpracy, bo tak dobry wynik, to zasługa wszystkich, którzy pracują dla mieszkańców naszej lokalnej społeczności. Zarządzanie gminą w obliczu wielu prowadzonych inwestycji i wykonywanych zadań, pandemii koronowirusa, zmieniającej się sytuacji gospodarczej, to nie lada wyzwanie, jestem jednak przekonany, że wspólnie podołamy oczekiwaniom, konsekwentnie i systematycznie realizując postawione cele – podsumował wyróżnienie burmistrz Kosztyła.

Warto podkreślić, że Krystian Kosztyła zajął najwyższe miejsce wśród wszystkich samorządowców z powiatu lubińskiego. Na 8. miejscu sklasyfikowany został wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan, na 11. wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski. Nieco niższe notowania wśród głosujących miał sklasyfikowany na 26. miejscu prezydent Lubina Robert Raczyński, a zestawienie na 35. pozycji zamknął starosta lubiński Adam Myrda.

Więcej informacji w artykule organizatora rankingu zatytułowanym „Najlepsi samorządowcy (RANKING). Wygranym burmistrz Świerzawy”.