AktualnośćiGmina Ścinawa

Ukraińskie dzieci uczą się w ścinawskiej szkole

Od dziś w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ścinawie uczą się dzieci uchodźców, którzy uciekli z ogarniętej wojną Ukrainy. Do placówki trafiło już 22 uczniów, po wstępnej weryfikacji dzieci dołączyły do klas na wszystkich poziomach kształcenia, także do oddziału „0”. Warto wspomnieć, że w ubiegły piątek nowi uczniowie, w ramach integracji, spotkali się z polskimi kolegami i koleżankami oraz nauczycielami, z pedagogami miały okazję porozmawiać również ich mamy.

Ponadto osoby w wieku szkolnym, które nie zostały jeszcze zgłoszone do żadnej placówki edukacyjnej, mają możliwość dopisania się do listy uczniów. W przypadku dzieci kwalifikowanych do szkół podstawowych należy kontaktować się z sekretariatem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie, ul Królowej Jadwigi, telefon: 76 / 841-26-46. Natomiast w przypadku potencjalnych uczniów szkół ponadpodstawowych informacji udziela inspektor do spraw oświaty w miejscowym urzędzie, tel.: 76 / 740-02-08.

W trakcie, gdy ukraińscy uczniowie klas 0-8 stawiają pierwsze koleżeńsko-językowe kroki w ścinawskiej szkole, ich starsi koledzy i mamy również intensywnie uczą się języka polskiego w „Pałacyku”, gdzie mieszkają i gdzie już przynajmniej od tygodnia prowadzone są zajęcia wyrównawcze dla naszych obcojęzycznych gości.

Przy okazji zachęcamy do przekazywania środków finansowych na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w ścinawskim „Pałacyku”, dedykowaną zbiórkę prowadzi Stowarzyszenie „Aktywnie dla Gminy Ścinawa”, szczegóły na poniższej grafice: