AktualnośćiGmina Ścinawa

Gmina przekazała zamgławiacz do Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie

Kolejny raz samorządowe władze Gminy Ścinawa wsparły Ośrodek Alzheimerowski w Ścinawie, doposażając placówkę w potrzebny sprzęt. Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty, Kultury i Sportu radna Agnieszka Parzyńska i jej zastępca Jerzy Sztaba, przekazali na ręce prezesa zarządu Dariusza Brzezińskiego aparat di dezynfekcji powietrza NOCOSPRAY o wartości 14.760,00 zł. O zakup urządzenia wnioskował szef ośrodka badawczego, który funkcjonuje w naszym mieście od blisko 15 lat.

 

Przekazane urządzenie służy dezynfekcji powietrza za pomocą mgły opartej na nadtlenku wodoru. Umożliwia szybką eliminację niemal każdego typu patogenu: bakterii, wirusów, grzybów. Rozpylany preparat samoczynnie likwiduje patogeny zawarte w powietrzu oraz na powierzchniach i w ten sposób skutecznie dezynfekuje cały obszar.

– W ścinawskim ośrodku przebywają głównie starsze i schorowane osoby, również pochodzące z gminy Ścinawa. Czujemy się zobowiązani wspomagać placówkę w kwestii podniesienia standardów bezpieczeństwa pacjentów, przekazane urządzenie pomaga zmniejszyć ryzyko wystąpienia zakażeń, co w obliczu pandemii koronowirusa jest niezwykle istotne – tłumaczy radna Agnieszka Parzyńska.

W 2020 roku Gmina Ścinawa przekazała do placówki 3 koncentratory tlenu.

– Jesteśmy wdzięczni burmistrzowi i radnym za wsparcie, przekazany sprzęt pozwoli nam dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo pacjentów ale i personelu. Dotychczas musieliśmy wypożyczać zamgławiacz z Wrocławia, byliśmy w pewien sposób ograniczeni, od teraz dysponujemy własnym sprzętem, który w razie konieczności będzie niezwłocznie używany – dziękował prezes Ośrodka Alzheimerowskiego w Ścinawie Dariusz Brzeziński.