AktualnośćiGmina Ścinawa

Szeroki front robót w ścinawskiej remizie OSP (FOTO)

Trwa przebudowa budynku remizy OSP w Ścinawie. Wykonawca, CDC GROUP Sp. z o. o. z Wrocławia, kontynuuje prace związane z wymianą konstrukcji dachu na obiekcie. Ponadto w ostatnim czasie budowlańcy wylali tzw. „chudziak”, czyli betonową warstwę podkładowo-wyrównawczą w garażu. Pracownicy zbijają stare tynki, ocieplają ściany zewnętrzne, rozpoczęli montaż nowej stolarki okiennej oraz korytowanie pod utwardzenia i podłączenia instalacyjne. Zmodernizowana remiza ma zostać oddana do użytku jeszcze latem tego roku.

Na realizowane w tak szerokim zakresie przedsięwzięcie ścinawski samorząd pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 2 mln zł, zgodnie z zawarta umową, jego koszt ponad 3,1 mln zł.

Modernizacja remizy jest kompleksowa i zakłada nie tylko przebudowę obiektu oraz remont jego pomieszczeń, ale również wymianę instalacji, wentylacji, stolarki okiennej i drzwiowej, odnowienie elewacji, a także nowe ogrodzenie oraz zagospodarowanie terenu wokół.