AktualnośćiGmina ŚcinawaNews

Tej grupie uśmiechu nigdy nie brakuje (Foto)

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Ścinawie i ich instruktorzy nie zwalniają tempa. W ostatnich miesiącach grupa bawiła się, integrowała i rozwijała nad morzem, odwiedziła Zamek Książ i pobliski Wałbrzych, rywalizowała także w IV Powiatowych Mistrzostwach Nordic Walking.

Wycieczka do Dziwnowa

W maju grupa uczestników WTZ „Uśmiech” w Ścinawie oraz opiekunowie wyjechali na tydzień do Dziwnowa. Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu dofinansowanego przez burmistrza Ścinawy, starostę lubińskiego i Fundację Przystań w Ścinawie. Podopieczni warsztatów aktywnie spędzali czas, zwiedzili Dziwnów, Kamień Pomorski, uczestniczyli w rejsie statkiem po Zalewie Kamieńskim. W trakcie pobytu organizowane były spacery nordic walking, a także różnego rodzaju zabawy integracyjne, ognisko, wieczór z tańcem czy wieczór karaoke. Grupa korzystała z uroków morza, spacerując nad jego brzegiem i podziwiając zachody słońca. Z Dziwnowa wszyscy wrócili wypoczęci, opaleni i oczywiście uśmiechnięci.

Wyjazd do Książa i Wałbrzycha

W ramach projektu finansowanego przez starostę lubińskiego oraz Fundację Przystań w Ścinawie, w czerwcu zorganizowana została wycieczka do Książa oraz Wałbrzycha. Oczywiście najważniejszym punktem wyjazdu było zwiedzanie pięknego zamku, z jego barokowymi wnętrzami. Przy okazji uczestnicy wyprawy zwiedzili palmiarnię z egzotycznymi roślinami, trafili na wystawę drzewek bonsai. W stajniach książęcych grupa zapoznała się ze specyfiką hodowli ogierów. Wyjazd do Książa dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.

IV Powiatowe Mistrzostwa w Nordic Walking

Także w czerwcu, w ramach projektu finansowanego przez starostę lubińskiego oraz Fundację Przystań w Ścinawie, odbyły się Mistrzostwa Nordic Walking Osób Niepełnosprawnych”. W zawodach brali udział mieszkańcy powiatu posiadający aktualne orzeczenia o niepełnosprawności. Uczestnicy mistrzostw startowali w 7 kategoriach, a na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody, które w imieniu dyrektor PCPR wręczały panie Joanna Pakuła i Janna Cwojdzińska. Wszyscy zebrali ciekawe doświadczenia, ale co najważniejsze – doskonale się bawili!

Foto: WTZ „Uśmiech”

Zdjęcia z Dziwnowa:

Zdjęcia z Książa:

Zdjęcia z mistrzostw: