AktualnośćiGmina Ścinawa

Planowane asfaltowanie drogi Miłosna-Redlice (FOTO)

W miniony wtorek firma COLAS Polska Sp. z o.o. z Paledzia rozpoczęła kolejny etap prac remontowych na blisko 2,5 kilometrowym odcinku drogi powiatowej nr 1237D pomiędzy Miłosną, a Redlicami. Realizowane frezowanie i równanie starej, wyeksploatowanej nawierzchni, a także utwardzanie i zagęszczanie poboczy, to przygotowania do wylania nowego asfaltu. Jak informuje wykonawca, pod koniec przyszłego tygodnia, najprawdopodobniej w czwartek 7 maja, rozpocznie się wylewanie masy bitumicznej. UWAGA: w godzinach pracy drogowców, tj. od 7:00 do 18:00, przez kilka dni obowiązywał będzie objazd do Redlic przez drogę krajową nr 36 i miejscowości: Niemstów, Parszowice oraz Wielowieś.

Zadanie, którego inwestorem jest Powiat Lubiński, miało zakończyć się w czerwcu, jednak z uwagi na sprzyjające warunki atmosferyczne, inwestycja wcześniej niż początkowo zakładano weszła w fazę realizacji i już w maju wyremontowana droga będzie służyła uczestnikom ruchu. Całkowity koszt zadania to kwota blisko 1,2 mln złotych, 60 % sumy na realizację zadania pokryje Fundusz Dróg Samorządowych, pozostałe środki wyłoży samorząd powiatu.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na generalnym remoncie drogi powiatowej nr 1237D, stanowiącej dojazd do miejscowości Redlice. Na realizację zadania składają się:
– ścinka poboczy,
– wycięcie i wykarczowanie krzewów,
– czyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp z namułu,
– frezowanie nawierzchni bitumicznej,
– podbudowa z kruszywa łamanego,
– asfaltowa warstwa wiążącej nawierzchni ścieralnej.

Poniżej mapa planowanego objazdu: