AktualnośćiGmina Ścinawa

Dominikańska i Salezjańska zostaną przebudowane!

Firma BRESSO Jan Bresso z Polkowic zrealizuje kolejną ważną i wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję drogową – przebuduje ulice Dominikańską oraz Salezjańską w Ścinawie. W zeszłym tygodniu burmistrz Krystian Kosztyła podpisał z wyłonionym w postępowaniu przetargowym wykonawcą umowę. Termin zakończenia zadania upływa za 14 miesięcy, a łączny koszt przedsięwzięcia to ponad 3,3 mln zł, przy czym należy podkreślić, że środki na jej realizację pochodzą głównie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Na przebiegu ulic Dominikańskiej i Salezjańskiej zostanie wybudowana jezdnia o szerokości 5 metrów z obustronnym chodnikiem i zjazdami na posesje – wszystko z kostki betonowej. Droga będzie miała odwodnienie, zamieszczone zostaną w niej niezbędne kanały technologiczne.

Warto podkreślić, że Zakład Budowlano-Usługowy Aleksander Garboś z Lubina kończy przebudowę ulic: Klasztornej, Franciszkańskiej i fragmentu Wołowskiej zlokalizowanych także na terenie tzw. osiedla klasztornego, obecnie budowlańcy, po wcześniejszym uzyskaniu przez ścinawski samorząd niezbędnych zgód od starostwa, wpinają zmodernizowane odcinki w drogę powiatową nr 1237D, na skrzyżowaniach łączących się z ww. obszarem.

– Dzięki środkom pozyskanym z rządowego programu możemy budować tak potrzebne drogi na osiedlu klasztornym, obszarze niemal w całości zagospodarowanym i wcześniej uzbrojonym w potrzebne sieci i instalacje podziemne. Aktualnie kończymy pierwszy etap robót, ulice Klasztorna, Franciszkańska oraz część Wołowskiej zostały wybrukowane, wylany został także asfaltowy odcinek ścieżki rowerowej. Obecnie budowlańcy łączą nowe nawierzchnie z powiatówką. Wiem, że potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie kosztownych inwestycji drogowych są większe, nad czym pracujemy, obecnie poszukujemy m.in. firmy, która zaprojektuje infrastrukturę w obrębie tzw. osiedla polnego, czy też wiosennego – komentuje burmistrz Kosztyła.(wpinane w drogę powiatową odcinki)