AktualnośćiGmina Ścinawa

Powiat zmodernizował 2 odcinki dróg w gminie (FOTO)

COLAS Polska kończy prace związane z remontami dróg powiatowych na odcinkach: Tymowa – Dębiec oraz w Chełmku Wołowskim. Formalnie do dziś wykonawca miał zakończyć zlecone przez Starostwo Powiatowe w Lubinie działania, które obejmują również profilowanie i czyszczenie rowów. Łącznie remont dotyczył 850 metrów bieżących powiatówek przebiegających przez naszą gminę. Przy okazji przypominamy, że w obrębie ścinawskiego samorządu znajduje się aż 53 km dróg, za których utrzymanie odpowiada lubińskie starostwo.

Jeszcze zimą pierwsze prace na innym odcinku drogi powiatowej (Tymowa – w kierunku Toszowic) wykonała firma Berger Bau Polska Sp. z o.o., między innymi zagęściła i poszerzyła pobocze. Sama modernizacja blisko 1,5 kilometrowego fragmentu zakończyć się ma najpóźniej we wrześniu tego roku. Przypominamy, że ta inwestycja została dofinansowana z budżetu gminy Ścinawa, nasze wsparcie to kwota około pół milina złotych, z kolei 50 % wartości inwestycji, łącznie wycenionej na ponad 2 mln zł, to środki pochodzące z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

– Oczywiście doceniamy ostatnie działania powiatu na drogach w gminie Ścinawa, to jednak ciągle kropla w morzu potrzeb. Wiele innych odcinków wymaga pilnych modernizacji, ponieważ okresowe działania naprawcze i tzw. „paczerowanie” nawierzchni poprawiają sytuację krótkoterminowo. Regularnie przesyłamy informacje do Lubina, wskazując fragmenty „powiatówek”, które wymagają najpilniejszych napraw, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących – tłumaczy burmistrz Krystian Kosztyła.