AktualnośćiŚcinawa

Cztery medale w międzynarodowych rankingowych zawodach karate w Pleszewie

W dniach 20-21 kwietnia w Pleszewie odbyły się kolejny rankingowy turniej Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Karate. W silnie obsadzonych międzynarodowych zawodach Central Poland Open Grand Prix Karate wystartowało 800 zawodników z 77 drużyn, którzy reprezentowali barwy 7 krajów. Ścinawski Karate Goju Ryu Shuseikan Poland wystawił 10-osobową reprezentację. Po wielu wspaniałych i emocjonujących walkach nasi sportowcy wywalczyli 4 medale!

Pierwszego dnia odbyły się konkurencje dla starszych zawodników. w kategoriach wiekowych od juniora młodszego do seniora, wówczas zaprezentowali się Oliwia Stożek i Dawid Grzybalski, który to po trzymających w napięciu do ostatnich sekund walkach zdobył brązowy medal. Drugiego dnia rywalizowali młodsi zawodnicy, w wieku od 8 do 13 lat. Michał Janor, Maciej Rostek, Tomasz Grzybalski, Julia Jarmuszczak, Justyna Pieńko, Oliwia Piotrowska, Antonina Kijewska i Michał Pachucki – zdolni karatecy wywalczyli trzy kolejne krążki.

Wyniki naszych zawodników
Srebrny medal:
Julia Jarmuszczak w kumite ind. młodziczek U14 (12-13 lat) -47 kg
Brązowe medale:
Michał Janor w kumite ind. chłopców U10 (8-9 lat) +35 kg
Maciej Rostek w kumite ind. chłopców U12 (10-11 lat) -30 kg
Dawid Grzybalski w kumite ind. młodzieżowców U21 (18-20 lat) +84 kg
Piąte miejsce:
Dawid Grzybalski w kumite ind. seniorów +84 kg
Siódme miejsce:
Justyna Pieńko w kumite ind. młodziczek U14 (12-13 lat) -42 kg
Dziewiąte miejsce:
Oliwia Piotrowska w kumite ind. młodziczek U14 (12-13 lat) -52 kg

– Wyciągamy wnioski i działamy dalej! Następny turniej przed nami w Głubczycach. Dziękujemy trenerom, zawodnikom za dobre walki, a rodzicom za wsparcie i kibicowanie – tym razem krótko podsumowali trenerzy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom ścinawskiego Karate Goju Ryu Shuseikan Poland doskonałej postawy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zdjęcia Kamil Kijewski, Agnieszka Jarmuszczak, Karate Goju Ryu Shuseikan Poland