AktualnośćiGmina Ścinawa

Tomasz „Wędrowniczek” z wizytą u burmistrza Krystiana Kosztyły

Urodzony w Ełku pasjonat od 30. lat podróżuje po Polsce i odwiedza kolejnych samorządowców. Jego swoista misja się nie kończy, a Tomasz Pawłowski tworzy oryginalną kronikę, w której dokumentuje wszystkie spotkania. Wczoraj, po raz trzeci, odwiedził Ścinawę i spotkał się z burmistrzem Krystianem Kosztyłą – burmistrzem nr 678 na swojej liście.

Tomek „Wędrowniczek” wcześniej wizytował w naszym mieście i miał okazję poznać Stanisławę Lewandowską (w 2000 roku) oraz Andrzeja Holdenmajera (2009 rok). Specjalnemu gościowi bardzo spodobał się zrewitalizowany rynek, bo zapamiętał centrum Ścinawy w zdecydowanie innej, mniej atrakcyjnej odsłonie. Pasjonat opowiadał Krystianowi Kosztyle o swoich zainteresowaniach i kolejnych poznanych samorządowcach, wykazując się niezwykłą pamięcią do nazwisk oraz precyzyjnie wskazywał stanowiska, jakie pracownicy urzędów piastowali przez wszystkie lata jego podróży.

W Ścinawie 11 maja 2023 roku Tomasz Pawłowski, bo tak nazywa w rzeczywistości wczorajszy gość ścinawskiego magistratu, poznał trzeciego szefa naszej gminy i oczywiście burmistrz Krystian Kosztyła trafił do jego kroniki. Właśnie podczas wizyty w naszym mieście, znany w całym kraju „Wędrowniczek” zdradził, że dotychczas odwiedził: 487 prezydentów miast, 583 wiceprezydentów, 678 burmistrzów, 687 wiceburmistrzów, 889 wójtów, 626 wicewójtów, 390 starostów oraz 495 wicestarostów.

Pan Tomasz zapowiedział również, że 22 maja odwiedzi Kartuzy i spotka się z tamtejszym burmistrzem Mieczysławem Gołuńskim. Będzie to specjalna wizyta, relacjonowana przez Wiadomości w TVP1 z krótkim reportażem o pasji znanego „Wędrowniczka”, zachęcamy do oglądania.