AktualnośćiGmina Ścinawa

Ścinawscy strażacy podsumowali 2023 rok

W minioną sobotę odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie. Druhowie podsumowali miniony rok oraz wspólnie dopracowali i zatwierdzili plany na najbliższy okres. Strażacy jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi swojej jednostki, o co zawnioskowała wcześniej komisja rewizyjna, specjalne gratulacje na ręce prezesa OSP w Ścinawie Pawła Świerżewskiego złożył uczestniczący w spotkaniu Eryk Górski – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Udział w zebraniu wzięli również zaproszeni goście: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz młodszy referent ds. obronnych i zarządzania Kryzysowego Wiktoria Zdobylak w ścinawskim UMiG, a także przedstawiciele władz powiatu lubińskiego.
– Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszego zebrania, w szczególności komendantowi Erykowi Górskiemu oraz burmistrzowi Krystianowi Kosztyle. Nasza współpraca z Gminą Ścinawa układa się bardzo dobrze, możemy na siebie liczyć. Spotykamy się wyjątkowo w centrum kultury, ponieważ obecnie prowadzona jest przebudowa naszej remizy, modernizacja na ogromną skalę, która pozwoli dostosować obiekt do obecnie panujących standardów. Nie ukrywam, że dla nas strażaków to kolejny bodziec do dalszej pracy. Jednocześnie dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszego spotkania, także za jednogłośne udzielenie absolutorium, co jest dla nas potwierdzeniem, że działamy w profesjonalny sposób – podsumował prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego RP w Ścinawie Stanisław Świerżewski.

O prowadzonej modernizacji remizy OSP pisaliśmy w artykule: Roboty budowlane w ścinawskiej remizie.