AktualnośćiGmina Ścinawa

Roboty budowlane w ścinawskiej remizie (FOTO)

Firma CDC GROUP Sp. z o. o. z Wrocławia realizuje zadanie pn.: „Zaprojektowanie, przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku remizy OSP w Ścinawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Mickiewicza 37”. Wykonawca opracował niezbędną dokumentację, uzyskał wymagane zgody, a od początku roku przystąpił do robót budowlanych, zaczynając od prac rozbiórkowych i usuwania wysłużonych elementów. Modernizacja remizy zakłada nie tylko przebudowę obiektu i remont jego pomieszczeń, ale również wymianę instalacji, wentylacji, stolarki okiennej oraz drzwiowej, odnowienie elewacji, a także nowe ogrodzenie i zagospodarowanie terenu.

Należy podkreślić, że na wspomniane zadanie ścinawski samorząd pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 2 mln zł. Modernizacja remizy, zgodnie z zawarta umową to koszt ponad 3,1 mln zł. Prace mają zakończyć się już latem tego roku.

– Można powiedzieć, że prace idą pełną parą. Ekipa budowlana rzetelnie podchodzi do swoich obowiązków, na bieżąco jesteśmy również informowani o rozwiązaniach, wspólnie z wykonawcą wyjaśniamy wszelkie wątpliwości. Modernizacja unowocześni nasz obiekt, dostosuje do potrzeb strażaków, by mogli się profesjonalnie przygotowywać do akcji ratunkowych i dbać o powierzony sprzęt, na tę inwestycję czekaliśmy od wielu lat i cieszymy się, że jest realizowana – komentuje Stanisław Świerżewski, prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Ścinawie.