AktualnośćiGmina Ścinawa

Wyróżnienia dla Trawki i burmistrza!

W minioną sobotę w legnickim hotelu Qubus odbyła się XIII Samorządowa Gala Sportu pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. W imprezie wzięło udział ponad 400 gości, a Gminę Ścinawa reprezentowali: prezes Sparty Parszowice Wojciech Trawka, jego zastępca Krzysztof Baranowski oraz burmistrz Krystian Kosztyła. Tradycyjnie podczas gali wyróżniono zawodników, trenerów i działaczy z regionu, którzy osiągają sukcesy i przyczyniają się do popularyzacji sportu.

Miło nam poinformować, że kategorii działacz wyróżniony został Wojciech Trawka, a jego wybór motywowano długoletnią pracą na rzecz klubu, którego jest współzałożycielem: – Wojciech Trawka jest w LKS Sparcie Parszowice od początku jej funkcjonowania, a więc od 16 listopada 2003 roku. Od 2012 roku pełni funkcję prezesa. LKS Sparta Parszowice rozwija się sportowo, zaczynała w B-klasie, dziś przewodzi rozgrywkom klasy A – wyczytano ze sceny.

Nagrodzonemu sternikowi klubu towarzyszyła żona Magdalena oraz Krzysztof Branowski, wieloletni zawodnik (ostatni z grających założycieli), obecnie zastępca prezesa, dbający o stadionową infrastrukturę, który na gali pojawił się również z małżonką, Moniką.

– Sparta to nie tylko jej prezes, trener czy zawodnik. Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy wspólnie spędzają czas wolny i dążą do kolejnych sportowych celów. Wyróżnienie dedykuję wszystkim osobom, z którymi przez te lata miałem okazję współpracować. Nasz rozwój to właśnie zasługa wszystkich zaangażowanych w ten projekt osób. Oczywiście dziękuję za nominację, a mojej rodzinie za wyrozumiałość dla mojej pasji – podsumował Wojciech Trawka.

Organizatorzy wyróżnili również burmistrza Ścinawy Krystiana Kosztyłę, któremu wręczono statuetkę: Samorządowy Przyjaciel Sportu oraz voucher na zabiegi pielęgnacyjne wybranego boiska piłkarskiego. Były zawodnik, a także prezes Odry Ścinawa, a obecnie członek zarządu DZPN od wielu lat wspiera sportowców z gminy, której jest gospodarzem i rozwija sportową infrastrukturę, stąd jego nominacja. Ponadto burmistrz wraz z Januszem Cyganem odebrali dedykowaną Dolnośląskiemu Związkowi Piłki Nożnej nagrodę za promowanie sportu na Dolnym Śląsku, za między innymi organizację jednego z największych piłkarskich turniejów w Polsce – DZPN Kinder Cup.

– Serdecznie gratuluję prezesowi Wojciechowi Trawce, ale również całej społeczności Sparty Parszowice, z którą nasz samorząd, a także Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, współpracują. Na przestrzeni lat, dzięki zaangażowaniu członków zarządu, zawodników i przyjaciół, klub bardzo się rozwinął, zanotował awans do A-klasy, a w obecnym sezonie walczy o promocję do klasy okręgowej. Docenić należy także zaangażowanie w rozwój stadionowej infrastruktury i te działania mocno wpieramy. Przy okazji deklaruję dalsze wsparcie sportowców ze strony samorządu, bo dostrzegamy, że wszystkie kluby w naszej gminie notują regularne postępy – podsumował burmistrz Krystian Kosztyła.

Foto: e-legnickie.pl, Gmina Ścinawa