AktualnośćiSport

Bieg, któremu towarzyszy dobra zabawa (FOTO)

W niedzielę 57 biegaczy z całego regionu wzięło udział w tegorocznej edycji biegu integracyjnego dla wszystkich miłośników pokonywania kilometrów na własnych nogach. Tradycyjnie trasa wiodła urokliwą Krainą Łęgów Odrzańskich, zapaleńcy wyruszyli z Chobieni, a swój zimowy trening biegowy kończyli w Ścinawie, gdzie powitał ich burmistrz Krystian Kosztyła. Organizatorzy pokusili się o dodatkowe atrakcje, zachęcili do współpracy swoich przyjaciół, a w kwestiach logistycznych mogli liczyć również na wsparcie samorządów. To była fantastyczna impreza, która ciągle zyskuje na popularności.

W tym roku na trasie zabrakło śniegu, co troszeczkę rozczarowało uczestników biegowej zabawy, bo tak śmiało można określić formę treningu, którą zaproponowali organizatorzy: Klub Sportowy „Start” Ścinawa, KGHM ZG RUN, Wójt Gminy Rudna Adrian Wołkowski oraz Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Zimowy trening biegowy to nie tylko sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, ale przede wszystkim forma integracji ludzi o podobnych zainteresowaniach. By jednak taka impreza doszła do skutku, organizatorzy musieli wykonać sporo pracy, w której jak zawsze wsparli ich przyjaciele i wolontariusze. Nie od dziś wiadomo, że wspólne biesiadowanie przy pysznym jedzeniu i zacnych napitkach jednoczy ludzi, na trasie były więc tzw. punkty żywieniowe. Biegacze spotkali również Przyjaciół Historii z Lubina oraz Rodzinnej Grupy Rekonstrukcyjnej z Lubina. Uczestnicy finiszowali w Ścinawie, a biegaczy powitał burmistrz Krystian Kosztyła, radny Jan Śliwa, bliscy sportowców oraz ukraińskie dzieci, które mieszkają w naszym mieście od początku wojny. Finał biegowej imprezy zorganizowano natomiast w w Ośrodku Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisku Młodzieżowym „Pałacyk” w Ścinawie.

– Wszystko świetnie zagrało, mieliśmy dobrą obstawę na trasie, a dodatkowe atrakcje spodobały się na tyle uczestnikom, że już zapowiadają swój udział w przyszłorocznej edycji. Biegliśmy dostosowanym tempem, by każdy mógł nadążyć, ideą naszego treningu jest dobra zabawa, a nie sportowa rywalizacja i kolejny raz udało się nam zintegrować pasjonatów z całego regionu – relacjonował Tomasz Niwisiewicz, jeden z organizatorów imprezy. – Jednocześnie chcę podziękować wszystkim, którzy pomogli w dość wymagającej organizacji całej zabawy: wolontariuszom, samorządowcom, pracownikom „Pałacyku”, sponsorom, a także kolegom i koleżankom z klubów ZG RUN i „Start Ścinawa” – dodawał biegacz.

Foto: Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk”, Facebook Tomasz Niwisiewicz