AktualnośćiCTiK

Już w świątecznym nastroju (FOTO)

Mieszkańcy i goście, którzy zdecydowali się spędzić niedzielne popołudnie w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie poczuli magię świąt i za sprawą uzdolnionych młodych artystów zostali wprowadzeni w ich magiczny nastrój. Na terenach zielonych, przy ośrodku kultury, zorganizowano tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy, na deskach sceny wystąpiły zdolne dzieci, a w zimowym ogrodzie samorządowy Mikołaj przekazał najmłodszym paczki. Wystawcy, rękodzielnicy, cukiernicy zaprezentowali artykuły i specjały, które idealnie nadają się na świąteczne podarunki i stanowią inspirację do samodzielnego wykonania prezentów.

Tradycyjnie, jak co roku, podczas jarmarku główna sala w ścinawskim ośrodku kultury pękała w szwach. Dumni rodzice i dziadkowie przyszli przede wszystkim oklaskiwać występy najmłodszych mieszkańców gminy. Na scenie w specjalnych układach zaprezentowały się przedszkolaki oraz laureaci konkursu „Z kolędą dookoła świata”, młodzi wokaliści zaśpiewali mniej lub bardziej tradycyjne kolędy i piosenki bożonarodzeniowe. Burmistrz Krystian Kosztyła oraz dyrektor CTiK Anna Podbucka nagrodzili uczestników konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Tę, która najbardziej spodobała się przedstawicielom lokalnych władz narysował Antoni Szczepanek ze Szkoły Podstawowej nr 3 i jego praca została oficjalną kartką naszej gminy, trafiła do druku i wraz z życzeniami zostanie rozesłana do partnerów naszego samorządu. W międzyczasie z najmłodszymi i najgrzeczniejszymi mieszkańcami Ścinawy spotykał się samorządowy Mikołaj, przekazując dzieciom paczki.
Wszystkich gości swoim energetycznym występem porwały natomiast dzieci z tymowskiej podstawówki, uczniowie klasy 3 zaprezentowali pastorałki i świąteczne piosenki. Specjalne układy, nawiązujące do Bożego Narodzenia, zatańczyli uczestnicy Studia Balans. Oczywiście nie zabrakło jasełek w wykonaniu grupy teatralnej „Zaczarowana Kurtyna, w tym roku w tradycyjnej interpretacji. Na zakończenie jarmarku utwory świąteczne zagrał i wyśpiewał Zespół Folklorystyczny Ziemi Ścinawskiej.

Foto: Ula Noszczyńska