AktualnośćiGmina Ścinawa

Muzyka, motocykle i dobra zabawa (FOTO – dzień 1)

Za nami XII edycja Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, największej imprezy kulturalnej dla mieszkańców gminy, ale również bardzo ważnego wydarzenie dla fanów gatunku z całej Polski, której renoma ciągle rośnie. Na scenie w porcie wystąpiły oczywiście gwiazdy bluesa, obok których zaprezentowali się artyści, dopiero próbujący zaistnieć na muzycznej scenie. Tradycyjnie charakteru imprezie dodali motocykliści, którzy zjechali na 8. zlot zorganizowany przez Moto Silesia.

Zabawa rozpoczęła się w piątek, a imprezę otworzyli: pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu Darek „Daro” Łach, burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, dyrektor CTiK w Ścinawie Anna Podbucka oraz przewodniczący rady miejskiej Marek Szopa. Ścinawski Blues nad Odrą rozpoczął się od przesłuchań zespołów amatorskich. Jednak jak się okazało, kapele amatorskie były tylko z nazwy, bo wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom. Zresztą organizatorzy zadbali również o to, by na scenie nie pojawił się nikt przypadkowy. W drodze eliminacji wyłonili zespoły, które zaprosili do zmagań. Najlepszy okazał się skład VW Project. Drugie miejsce zajęła Roxana Tutaj & Good Omen, na trzeciej pozycji uplasował się Plug’n’Blues. Wyróżniono również najlepszą wokalistkę Valentinę Vatutinę z VW Project oraz najlepszego gitarzystę Macieja Skrzypczaka z Roxana Tutaj & Good Omen. Wieczorem koncertowali: Cool Cat (zwycięzcy sprzed roku) oraz Caroline & The Lucky Ones.

Pierwszy dzień relacjonowano na oficjalnym profilu CTiK w Ścinawie na Facebooku: TUTAJ oraz na oficjalnym profilu festiwalu: TUTAJ.

Foto: Gmina Ścinawa

Foto: Ula Noszczyńska