AktualnośćiCTiK

Muzyka, motocykle i dobra zabawa (FOTO, WIDEO- dzień 2)

Za nami XII edycja Festiwalu Ścinawski Blues nad Odrą, największej imprezy kulturalnej dla mieszkańców gminy, ale również bardzo ważnego wydarzenie dla fanów gatunku z całej Polski, której renoma ciągle rośnie. Na scenie w porcie wystąpiły oczywiście gwiazdy bluesa, obok których zaprezentowali się artyści, dopiero próbujący zaistnieć na muzycznej scenie. Tradycyjnie charakteru imprezie dodali motocykliści, którzy zjechali na 8. zlot zorganizowany przez Moto Silesia.

Drugi dzień rozpoczęła parada motocykli. Fani tych pojazdów objechali kilka miejscowości i spotkali się z życzliwym przyjęciem mieszkańców, którzy z zaciekawieniem oglądali piękne maszyny. Na trasie nie zabrakło mostu nad Odrą, jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów kojarzonych ze Ścinawą. Później znów ożyła portowa scena, którą tradycyjnie zawiadywał Lech Bekulard, przyjaciel ścinawskiego festiwalu. Około 16:30 w porcie popłynęły pierwsze bluesowe dźwięki, kolejno prezentowali się: Blues Menu, Robert Wojciechowski Band, Magda Piskorczyk, The Swamp Shakers z Łotwy i gwiazda tegorocznej edycji imprezy, formacja z Belgii – The Blues Bones.

– Dziękuję artystom za ich fantastyczne występy, Darkowi Łachowi za udział oraz nieoceniony wkład, pracownikom CTiK w Ścinawie za zaangażowanie i wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, by festiwal się udał. Nie zapominajmy, że Blues nad Odrą to dziś impreza o randze ogólnopolskiej, jedna z większych tego typu w naszym kraju, więc jej organizacja wymaga sporo pracy i sił, tym bardziej, że wszyscy chcemy ciągle rozwijać festiwal – mówił burmistrz Krystian Kosztyła. – Oczywiście nie byłoby imprezy bez publiczności, dziękuję więc wszystkim, którzy byli z nami w piątek i sobotę, bo właśnie dla Państwa zagraliśmy bluesa w Ścinawie i z pewnością zagramy go w przyszłym roku! – dodał szef lokalnego samorządu.

Przy okazji imprezy kwestowano na rzecz ciężko chorego chłopca – Alana Wnuka, który wraz z rodzicami pojawił się podczas drugiego dnia festiwalowego grania.

Tradycyjnie 2. dzień imprezy relacjonowało Radio Plus:

Parada motocykli

Magda Piskorczyk (artystka)

Rafał Plezia (Moto Silesia)

Anna Podbucka (dyrektor CTiK) oraz rodzina Alana Wnuka

Lech Bekulard (prowadzący)

Krystian Kosztyła (burmistrz Ścinawy)

Blues nad Odrą w relacjach na: www.lubin.pl , www.e-legnickie.pl oraz www.legnica.fm.

Foto: Gmina Ścinawa

Foto: Ula Noszczyńska