AktualnośćiGmina Ścinawa

Ścinawianie docenieni podczas gali wolontariatu

Podczas wczorajszej uroczystości, którą zorganizował Powiat Lubiński, 53 osoby i inicjatywy charytatywne zostały wyróżnione, a Certyfikaty Dobra trafiły w naprawdę godne ręce. Imprezę zorganizowano w lubińskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, tytuły Wolontariusza Roku 2023 otrzymali: Paweł Gębalski i grupa wolontariuszy z Hospicjum Stacjonarnego w Lubinie. Swoich reprezentantów podczas uroczystości miała również gmina Ścinawa, a prestiżowe wyróżnienia odebrały osoby o wielkich sercach: Oliwia Brzozowska, Marta Jamrozik, Alicja Moskal oraz strażacy z OSP Ścinawa. Serdecznie gratulujemy!

Wyróżnieni z naszej gminy, wraz z uzasadnieniami organizatorów:
Oliwia Brzozowska
(Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie) – wyróżniona w kategorii wolontariat szkolny.

Marta Jamrozik – Wolontariusz Biegu charytatywnego Razem dla Gai, WOŚP, DKSM – Międzynarodowego Centrum Dawców Szpiku Kostnego, udział w akcjach Białe Niedziele, Szlachetna Paczka, zbiórka dla zwierząt.

Alicja Moskal – Zaangażowanie w liczne akcje, kwesty i festyny na rzecz zwierząt.

OSP Ścinawa, którą reprezentował prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Ścinawie Stanisław Świerżewski – Wspieranie i pomoc w działaniach na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Warto podkreślić, że kandydatury Alicji Moskal oraz strażaków z OSP Ścinawa zostały zgłoszone przez Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” w Ścinawie w imieniu burmistrza Krystiana Kosztyły.

– Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym, ludziom o wielkich sercach, na których zawsze możemy liczyć. Pani Marta Jamrozik angażuje nas od wielu lat w projekt Szlachetnej Paczki, zachęca do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku. Pani Alicja Moskal pomaga nie tylko ludziom, ale także zwierzętom, które przecież same nie upomną się o wsparcie. Z kolei strażacy ze Ścinawy to zgrana grupa, która melduje się na każde wezwanie, panowie nie tylko zaangażowali się w pomoc uchodźcom, ale od lat niosą pomoc potrzebującym, szkolą z zakresu pierwszej pomocy, sprzątają świat i zabezpieczają imprezy – podsumowuje burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Foto: www.lubin.pl, Powiat Lubiński – profil na Facebooku