AktualnośćiGmina Ścinawa

Wigilia uczestników WTZ „Uśmiech” (FOTO)

W mijającym tygodniu uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Uśmiech”, instruktorzy oraz przyjaciele grupy wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu opłatkowym. Tę specjalną wigilię zorganizowano w siedzibie Fundacji „Przystań” w Ścinawie, jak co roku poprzedziły ją autorskie jasełka ze świątecznym przesłaniem.

Święta Bożego Narodzenia to radosny czas, czas dobroci i miłości, dlatego towarzyszy im zwyczaj obdarowywania. Prezent organizatorom warsztatów przekazał również burmistrz Krystian Kosztyła, w tym roku grupa poprosiła gwiazdora o sprzęty małego AGD, a szef naszego samorządu wespół z przewodniczącym Rady Miejskiej w Ścinawie Markiem Szopą zostali miłymi pośrednikami, którzy przekazali użyteczne podarki. W spotkaniu uczestniczyli: angażujący się od lat w pomoc osobom niepełnosprawnym i pokrzywdzonym przez los Dariusz Jankowski – prezes Stowarzyszenia „Równe Szanse” w Lubinie, a także Alina Tarczyńska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie. Z zaproszenia skorzystali ponadto: współpracująca z Fundacją „Przystań” Anna Podbucka – dyrektor Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz ksiądz proboszcz Andrzej Pławiak. Nie zabrakło oczywiście charyzmatycznej i znanej z pomagania Doroty Giżewskiej, z której inicjatywy corocznie odbywają się spotkania wigilijne.

Po wspólnych życzeniach i podzieleniu się opłatkiem wszyscy uczestnicy uroczystości zasiedli razem do świątecznego posiłku.