AktualnośćiGmina Ścinawa

Nowy samochód na wyposażeniu OSP Tymowa!

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przekazała lekki samochód do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej. Dziewięcioosobowy Renault Traffic służył będzie przede wszystkim do wyjazdów podczas akcji ratowniczych, ale także do transportu Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która funkcjonuje przy jednostce, czy do przewożenia motopompy. Wczoraj we Wrocławiu z rąk zastępcy Komendanta Wojewódzkiego mł. bryg. mgr inż. Michała Pięty kluczyki do pojazdu odebrali reprezentanci OSP Tymowa – prezes Andrzej Nowak i naczelnik Piotr Łukasiewicz.

– Serdecznie gratuluję strażakom z Tymowej skuteczności i jednocześnie dziękuję za ich zaangażowanie. To właśnie dzięki inicjatywie członków tej jednostki oraz jej przyjaciół udało się pozyskać potrzebne auto. Podziękowania należą się oczywiście Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, za pochylanie się nad prośbą naszej gminnej jednostki i doposażenie jej w wartościowy sprzęt – skomentował burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

Strażacy z Tymowej planują w przyszłym roku zorganizować oficjalną uroczystość, wówczas podziękują wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że samochód Renault Traffic przekazano właśnie do ich jednostki.

Foto: Mateusz Bowsza