AktualnośćiGmina Ścinawa

Wielowieś – po kanalizacji odtworzono także drogi gminne (FOTO)

Przybywa kilometrów wybudowanej sieci kanalizacyjnej, ale również odtworzonych dróg po wykonanych wcześniej pracach ziemnych w ramach całego projektu. W Wielowsi, gdzie zadanie rozpoczęto pod koniec minionego roku, otworzono niedawno kolejne fragmenty jezdni, po powiatówce przyszedł czas na drogi gminne. Zakład Robót Instalacyjnych INSTALBUD J. Pankiewicz L. Lewicki z Legnicy, który na zlecenie ścinawskiego samorządu realizuje inwestycję w Wielowsi, szykuje się do zgłoszenia zakończenia robót – przypomnijmy, że zgodnie z zawartym kontraktem prace powinny zostać sfinalizowane w terminie do 31.12.2021 r., a kwota umowy brutto wynosi pond 5,7 mln zł.

– Cieszę się, że już w wielu miejscach, firmy działające na zlecenie gminy Ścinawa realizują odtworzenia nawietrzni dróg, w których wcześnie wybudowały kanalizację. Kiedy przejeżdżam przez poszczególne wsie widzę postęp i nowe asfaltowe jezdnie, tak jak w Wielowsi, gdzie prace mają się ku końcowi. Przy okazji, po raz kolejny proszę o cierpliwość, wszystkie te przedsięwzięcia realizujemy przecież z myślą o mieszkańcach – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

Obecnie, nie licząc Ścinawy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Lasowicach, roboty budowlane związane z tą największą gminną inwestycją prowadzone są w aż 10 miejscowościach. Przypomnijmy, że ścinawski samorząd pozyskał na kanalizację blisko 60 mln zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – fundusze pochodzą z budżetu Unii Europejskiej.

O kanalizacji i odtworzeniu drogi powiatowej w Wielowsi pisaliśmy wcześniej w artykule zatytułowanym: „Odtworzono powiatówkę w Wielowsi (FOTO)”.