AktualnośćiGmina Ścinawa

Pasjonaci organizują III Zimowy Trening Biegowy

17 grudnia na malowniczą trasę wśród Łęgów Odrzańskich wyruszy 60-osobowa grupa biegaczy, by odbyć kolejny zimowy trening. Tym razem pasjonaci pokonają 34 kilometry z Chobieni do Ścinawy, swój udział zapowiedzieli długodystansowcy z całego Zagłębia Miedziowego. Organizatorzy: Klub Sportowy „Start” Ścinawa, KGHM ZG RUN, Wójt Gminy Rudna Adrian Wołkowski, Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz pozyskani sponsorzy zadbali o moc atrakcji, które uprzyjemnią uczestnikom aktywną grudniową niedzielę.

– Na trasie zaplanowaliśmy punkty kontrolne i żywieniowe, bo szacujemy, że będziemy biec z przerwami około 4 godzin. Nad naszym bezpieczeństwem czuwały będą osoby wyposażone w mobilne apteczki. Imprezę zakończymy w Ośrodku Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisku Młodzieżowym „Pałacyk” w Ścinawie – tłumaczy Tomasz Niwisiewicz, organizator i koordynator biegu z KGHM ZG RUN.

Swoją obecność na trasie zaznaczą m.in. Przyjaciele Historii z Lubina oraz Rodzinna Grupa Rekonstrukcyjna z Lubina, wcielając się w rolę „5 Dywizji Syberyjskiej”, co świetnie wpisze się w ideę zimowego biegu.
By dopracować bieg w najmniejszych szczegółach organizatorzy 25 listopada wybiorą się na rekonesans trasy, ustalając punkty kontrolne oraz oznaczając przeszkody.

Warto podkreślić, że Zimowy Trening Biegowy przypadł do gustu pasjonatom z całego regionu, a 60 miejsc startowych, jakie przewidzieli organizatorzy zostało zarezerwowanych w zaledwie kila dni!