AktualnośćiGmina Ścinawa

10,5 mln zł na modernizację basenu w Ścinawie!

Gmina Ścinawa otrzyma ponad 10,5 mln zł na modernizację odkrytego basenu, wsparcie pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Dziś Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów przekazał burmistrzowi Krystianowi Kosztyle specjalną promesę potwierdzającą przyznane środki. Lokalny samorząd planuje jak najszybciej ogłosić przetarg na realizację zadania, które obejmowało będzie projekt i roboty budowlane.

– To bardzo ważna chwila dla naszej społeczności, od dłuższego czasu planowaliśmy modernizację wysłużonego obiektu i rozpoczęliśmy starania o środki na ten cel. Minister Kubów wykazuje spore zainteresowanie naszą gminą, zauważa potrzebę inwestowania w mieszkańców, pyta o potrzeby i oczekiwania naszej społeczności, za co jestem mu wdzięczny. Jest nie tylko mile widzianym gościem w Ścinawie, ale również wsparciem dla innych włodarzy w regionie – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.

Zbudowany jeszcze przed wojną basen w Ścinawie wreszcie doczeka się gruntownej przebudowy i modernizacji, tym razem nie zostanie tylko odświeżony i uszczelniony. Planowana jest budowa i montaż zupełnie nowego systemu filtracji, zastąpi on dotychczasowy, blisko stuletni, który w zeszłym roku odmówił posłuszeństwa. Zmodernizowane zostanie także niezbędne zaplecze szatniowe i techniczne, ale przede wszystkim będzie więcej atrakcji dla najmłodszych, powstanie wodny plac zabaw oraz zjeżdżalnie! Zadowoleni będą również trochę starsi, bo w ramach zadania planowana jest budowa zaplecza integrującego lokalną społeczność i zachęcające do aktywności fizycznej.

Gmina w najszybszym możliwym terminie ogłosi przetarg na realizację przedsięwzięcia, a zgodnie z założeniami i złożonym przez ścinawski samorząd wnioskiem o dofinansowanie, przewidywany czas na wykonanie całego zadania to 12 miesięcy.