AktualnośćiGmina Ścinawa

Dni Ścinawy 2023 – sobota, 3 czerwca (FOTO)

W sobotę i niedzielę na terenach zielonych, zlokalizowanych przy byłej strzelnicy Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zorganizowało święto naszego miasta. Zróżnicowany program artystyczny, animacje dla najmłodszych, dobre jedzenie i zimne napoje przyciągnęły na Dni Ścinawy zarówno mieszkańców, jak i gości spoza gminy. Na scenie pojawili się znani już artyści oraz zespoły, które zyskują na popularności z każdym miesiącem.

Sobotnią imprezę rozpoczął blok zabaw dla dzieci, przez niemal 4 godziny na najmłodszych czekała Fundacja GraTy, która skupiała wokół siebie zainteresowanych okolicznościowymi animacjami. Dzieci chętnie spędzały czas przy grach planszowych i parkowych, zlokalizowanych przy scenie, a równie dobrze bawili się towarzyszący im rodzice.

Część koncertową rozpoczął występ legendarnej grupy JedenOsiemL, wykonawców przeboju „Jak Zapomnieć” i zgodnie z przewidywaniami organizatorów, to właśnie ten zespół przyciągnął pod scenę największą publiczność pierwszego dnia. Wystąpili również Wiciu, Karpiu i Matlane, czyli młode pokolenie sceny rapowej w naszym kraju. Koncert finałowy sceny rap i modern rap, to bez wątpienia kolejny występ – energicznego B.R.O, który sprawił, że pod sceną wprost szalała młodzież.

Chwilę później rozpoczęła się druga edycja nocy klubowej Odra Dance Event. Mocnym setem warm up pod scenę przyciągnął Jorge’n, czyli Dawid Stróżycki. Thomaz Clarx, który zagrał chwilę później zaprezentował mix świetnych klimatycznych utworów w gatunku house. Podobnie jak w roku ubiegłym, zawrzało podczas występu sympatycznego Vnalogica, a chwilę później do czerwoności parkiet rozgrzał hedaliner 2. edycji wydarzenia, czyli I GOT U. Kolejny raz w winylowej odsłonie usłyszeliśmy również Alexa McFeanly, który zaprezentował świetne transowe kawałki. Niestety z przyczyn osobistych tej nocy nie zobaczyliśmy Damiana Skóry.

W czasie wydarzenia pracownicy CTiK badali również potrzeby kulturalne mieszkańców naszej gminy, za sprawą diagnozy społecznej, w ramach projektu Dom Kultury +.

Uczestnicy festynu mogli również korzystać z atrakcji wesołego miasteczka.

Organizatorzy szczególnie dziękują panom Janowi Zielonemu i Piotrowi Trocińskiemu – dzierżawcy terenu zlokalizowanego przy strzelnicy, dzięki nim bawiliśmy się wspólnie na „łąkach” przy ul. Żołnierskiej!
W organizacji Dni Ścinawy 2023 pomogli również:
– Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie;
– Ochotnicza Straż Pożarna w Ścinawie;
– Motocykliści Ścinawa;
– Urszula i Paweł Noszczyńscy;
– Bartosz Niedzielski;
– Daniel Makuchowski;
– Izabela Kobyk;
– Fundacja DKMS – Pani Marta Jamrozik;
– Fundacja „Przystań” i WTZ „Uśmiech” w Ścinawie;
– Janina i Mieczysław Kasprzak;
– Fundacja GraTy.

Foto: Ula i Paweł Noszczyńscy