AktualnośćiGmina Ścinawa

Nagroda Miasta i Gminy Ścinawa dla zaangażowanych (FOTO)

Weekend na ścinawskich łąkach przy dawnej strzelnicy upłynął pod znakiem dobrej zabawy, ale także ważnych dla lokalnej społeczności wydarzeń. Jednym z punktów Dni Ścinawy 2023 było wręczenie Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa. W tym roku Komisja Nominacyjna zaproponowała, by ex aequo wyróżnić troje zaangażowanych w życie naszej społeczności mieszkańców, a radni na ostatniej sesji przychylili się do tej sugestii i podjęli stosowną uchwałę. Nagroda trafiła w godne ręce, a otrzymali ją: ksiądz proboszcz parafii w Tymowej Zbigniew Buła, pani Jadwiga Kras oraz pani Beata Wolniczak. Podczas święta wszystkich ścinawian na scenie laureatom gratulowali: przewodnicząca Komisji Nominacyjnej Monika Żogalska, przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Marek Szopa oraz burmistrz Krystian Kosztyła.

Ksiądz Zbigniew Była na rzecz tymowskiej parafii pracuje od 28 lat, dał się poznać jako wzorowy gospodarz, aktywnie uczestniczący w życiu swojej wspólnoty, którą rozwija nie tylko duchowo, ale również organizacyjnie. Ksiądz angażuje się w realizowanie działań wychowawczych i kształtowanie postaw, także patriotycznych, u uczniów miejscowej szkoły. Duchowny z entuzjazmem podejmuje nowe wyzwania, pozyskuje zewnętrzne środki na remonty i prace restauratorskie w obu tymowskich kościołach oraz świątyni w Dziesławiu.

Janina Kras, mieszkańcy bardziej kojarzą ją jako „Jagodę”, ścinawiankę o wielkim sercu, która nigdy nie odmawia pomocy. Działa w Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów KGHM – gdzie pełni rolę nieformalnego lidera i skarbnika, starając się angażować członków w aktywne spędzanie wolnego czasu. Janina Kras realizuje się jako wolontariusz w Domu Seniora „Przystani” w Ścinawie, poświęcając czas wolny pensjonariuszom, samotnym i starszym ludziom.

Beata Wolniczak od kilkudziesięciu lat działa na rzecz poprawy warunków bytowych bezdomnych zwierząt na terenie miasta i gminy Ścinawa, w tym celu założyła „Fundację Koty u Beaty”. Kobieta o wielkim sercu jest aktywna w mediach społecznościowych, nie tylko sama opiekuje się zwierzętami, ale również promuje takie działania. Obecnie jej fundacja zajmuje się około 50 kotami, choć pani Beata w ciągu swojej działalności znalazła nowy dom kilkuset zwierzakom.

Wszyscy wyróżnieni zrobili dużo dobrego dla naszej lokalnej społeczności, działają bezinteresownie, z pasją i oddaniem. Serdecznie gratulujemy!

Wszyscy wyróżnieni zrobili dużo dobrego dla naszej lokalnej społeczności, działają bezinteresownie, z pasją i oddaniem. Serdecznie gratulujemy!