AktualnośćiEdukacja

Zrealizowano projekt, a laptopy trafiły do szkół (FOTO)

Gmina Ścinawa wspólnie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju zrealizowała projekt grantowy zatytułowany „E-Aktywni Mieszkańcy Województwa Dolnośląskiego i Lubuskiego”, którego celem było podnoszenie kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu lokalny samorząd otrzymał 12 laptopów, decyzją burmistrza wszystkie zostały przekazane dyrektorom gminnych szkół, na potrzeby organizacji zdalnych zajęć dydaktycznych. Jeden przenośny komputer to wartość 3.350,00 zł, łącznie placówkom przekazano sprzęt wyceniony na 40.200,00 zł!

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w projekcie prowadzonym przez pracowników ścinawskiego urzędu, nie tylko podnieśli swoją wiedzę na temat pracy w internecie, ale przysłużyli się gminnej oświacie, ponieważ bez ich udziału w zajęciach, pozyskanie laptopów nie byłoby możliwe.

Do szkół podstawowych trafiły komputer Lenovo o konfiguracji:
– procesor: Intel Pentium Dual-Core 2.3GHz,
– pamięć RAM: 4 GB, DDR 4,
– dysk: SSD 256 GB,
– system: Windows 10,
– oprogramowanie: Microsoft Office 2019.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ścinawie otrzymał 9 laptopów, z kolei Szkoła Podstawowa w Tymowej wzbogaciła się o 3 jednostki.
– Sprzęt na pewno się przyda, bo zdarza się, że do naszej szkoły uczęszcza obecnie po troje dzieci z jednego domu i trudno im zorganizować możliwość zdalnej nauki. Otrzymaliśmy sporo podań od rodziców i staramy się w miarę możliwości pomagać – mówi Jolanta Szulc, dyrektor ZSP w Ścinawie.

To burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła podjął decyzję o obdarowaniu placówek oświatowych pozyskanymi przez gminę komputerami. Decyzję poparli ścinawscy radni, a Anna Kasiorek i Monika Żogalska, wspólnie z szefem lokalnego samorządu, przekazały sprzęt dyrektorom placówek.