AktualnośćiSport

Zapraszamy na Dni Ścinawy!

Przed nami święto miasta, czas zabawy dla mieszkańców całej gminy. Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zorganizuje dużą i popularną imprezę, tym razem, z uwagi na budowę przystani nad Odrą, Dni Ścinawy odbędą się na terenach zielonych – wejście od strony ulicy Żołnierskiej, przy dawnej strzelnicy. To w zasadzie jedyna zmiana, bo tradycyjnie na scenie zaprezentują się gwiazdy, animatorzy umilą czas najmłodszym a food trucki serwowały będą dobre jedzenie, każdy kto zdecyduje się pierwszy weekend czerwca spędzić na popularnych „łąkach”, znajdzie więc coś dla siebie! Zapraszamy wszystkich, informujemy, że 3 i 4 czerwca Ścinawa będzie się dobrze bawić.

Dni Ścinawy rozpocznie blok atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych, nieprzypadkowo, bo dwa dni wcześniej obchodzony będzie Dzień Dziecka. W sobotę (3 czerwca) od godziny 16:00 w okolicach sceny rządzili będą nasi milusińscy, bawiąc się z animatorami. Podczas imprezy dostępne będzie również wesołe miasteczko.

Muzyczną część pierwszego dnia świętowania rozpocznie występ popularnej grupy hip-hopowej „Jeden Osiem L”, twórców m.in. hitu: „Jak Zapomnieć”, których debiutancka płyta z 2004 roku uzyskała status złotej.
Następnie scenę przejmą raperzy młodego pokolenia, najpierw zaprezentują się Wiciu i Karpiu, a po nich wystąpi Matlane.
Sobotę zakończy druga edycja nocy klubowej Odra Dance Event vol.2 – Dni Ścinawy 2023, której head-linerem będzie Adam Skrzypiec, znany pod pseudonimem artystycznym I GOT U. Ponownie zagrają również: Vnalogic, DamianSkora, Thomaz Clarx, Alex McFeanly oraz znany ścinawski Dj Dawid Stóżycki – Jorge’n.

Natomiast w niedzielę 4 czerwca na scenie pojawią się zespoły grające muzykę na żywo. Gwiazdą będzie ceniony zespół Varius Manx z charyzmatyczną i wyjątkową Kasią Stankiewicz. W czasie wydarzenia wystąpią również lokalne grupy artystyczne, a także znany szerzej lokalny wokalista i instrumentalista Dawid Krężel.
Doskonałym ścinawskim akcentem będzie zyskujący ciągle na popularności „Bluszcz” braci Romka i Jarka Zagrodnych, mający za sobą występy na największych krajowych festiwalach (Męskie Granie, Opener Festival). Na żywo zagrają dla nas również doświadczeni muzycy z The Stingers prezentując repertuar niesamowitego Stinga i zespołu The Police.
W międzyczasie tradycji stanie się zadość i wręczona zostanie Nagroda Miasta i Gminy Ścinawa.

Podczas Dni Ścinawy dostępne będą wolontariuszki z DKMS – międzynarodowego centrum dawców szpiku, które prowadziły będą rejestrację potencjalnych dawców.
– Zapraszam wszystkich do rejestrowania się w bazie. Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach. Jednocześnie proszę, by była to zawsze przemyślana decyzja, od której być może zależy czyjeś życie – apeluje Marta Jamrozik z DKMS.