AktualnośćiNewsŚcinawaSport

Odra dobrze przygotowana

Meczem ze Spartą Grębocicie Odra-Total Ścinawa rozpocznie nowy sezon czwartoligowych rozgrywek. Podopieczni Tomasza Wołocha solidnie przepracowali okres przygotowawczy, a cele postawione przed drużyną na starcie rozgrywek to: spokojne utrzymanie i dalszy rozwój zespołu.

Odra-Total Ścinawa w okresie przygotowawczym trenowała 3-4 razy w tygodniu, zależnie od zaplanowanego wcześniej mikrocyklu, głównie na własnych obiektach. Zawodnicy ze Ścinawy wyjechali na mini-zgrupowanie do Niemiec, na miejscu rozegrali dwa mecze sparingowe (wyjazd to efekt współpracy pomiędzy samorządami Ścinawy i Niemberga).

– Wszystkie spotkania kontrolne były bardzo pożyteczne, nieźle się w nich zaprezentowaliśmy i solidnie popracowaliśmy. Owszem, doznaliśmy wysokiej porażki 0:5 z rezerwami Zagłębia Lubin, ale nasza gra wyglądała poprawnie. Zresztą u rywali wystąpili również zawodnicy z I zespołu, więc wynik zszedł na dalszy plan, a sparing potraktowaliśmy przede wszystkim jako naukę- tłumaczy Tomasz Wołoch, trener Odry-Total Ścinawa.

Drużyna ze Ścinawy w ramach przygotowań do nowego sezonu rozegrał 7 meczów kontrolnych. Odra-Total zmierzyła się z wymagającymi rywalami: KS-em Polkowice, Zagłębiem II Lubin, Sokołem Wielka Lipa, Pogonią Góra, BSV Halle-Ammendorf, TSV 1910 Niemberg oraz Szprotavią Szprotawa.

– Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu i z optymizmem wypatrujemy startu ligi. Oczywiście zapraszamy wszystkich kibiców na stadion, by nas dopingowali. W zeszłym sezonie mieliśmy okazję grać na różnych obiektach w 4. lidze i szczerze przyznam, że atmosfera na stadionie w Ścinawie była najlepsza, a na trybuny przychodziło najwięcej kibiców. Bardzo liczymy, jako drużyna, że fani podtrzymają tę wysoką frekwencję. Zapraszamy na mecze, postaramy cieszyć naszą grą!- dodaje Wołoch.

Przypominamy, że udział w rozgrywkach ligowych wszystkich drużyn z gminy finansowany jest przez ścinawski samorząd.