AktualnośćiSport

Za nami VI Łabędzi Bieg (FOTO, WIDEO)

120 biegaczy stanęło na starcie biegowej imprezy w gminie Ścinawa. W kategorii open zwyciężył Kamil Makoś z Bolesławca, wśród pań triumfowała Natalia Koszałko z Polkowic. Zanim do rywalizacji przystąpili dorośli, tradycyjnie pętlę wokół Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie pokonały dzieci, którym towarzyszyli również rodzice. VI Łabędzi Bieg przeszedł do historii, impreza, która wyróżnia się znakomitą atmosferą, udała się znakomicie – to opinie wielu uczestników tego sportowego wydarzenia. Zmaganiom towarzyszyła piękna pogoda, a o bezpieczeństwo na trasie w profesjonalny sposób zadbały wspomagające organizatorów służby: policja, strażacy oraz medycy. Zawody organizowane przez ścinawskie CTiK, przy wsparciu Klubu Sportowego START Ścinawa odbyły się pod honorowym patronatem burmistrza Krystiana Kosztyły.

Wczorajszą imprezę rozpoczęła wspólna rozgrzewka, później w ramach promocji biegania oraz aktywnego wypoczynku wśród najmłodszych, pętlę wokół CTiK w Ścinawie pokonały dzieci. Każdy, kto przekroczył linię mety, został uhonorowany okolicznościowym medalem.

Później rozpoczął się bieg główny, w tym roku na dystansie 9,5 km, ze zmienianą, z uwagi na trwającą inwestycję w porcie, trasą. Bezapelacyjnie zwyciężył Kamil Makoś z Bolesławca, który na mecie osiągnął bardzo dobry czas – 29:49:41, warto zaznaczyć, że sportowiec dzień wcześniej triumfował w Biegu Papieskim w Lubinie. Wśród kobiet najszybsza była Natalia Koszałko z czasem – 38:53.74.

Na szczególne uznanie zasłużył również mieszkaniec Ścinawy Ryszard Łukaszczyk, który cały dystans pokonał na wózku inwalidzkim, a decyzję o starcie podjął chwilę przed rozpoczęciem zawodów. Zresztą Rysiu był jedynym zawodnikiem, któremu wszyscy rywale zgotowali owację na stojąco, doceniając jego wolę walki.

Organizatorzy z Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie nagrodzili także najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu głównego, niespełna 15-letni Patryk Łabędź przyjechał do Ścinawy aż z Krakowa, a senior, 75-letni Edward Machowski z pobliskiego Wołowa. Zresztą nagrody rzeczowe otrzymali najlepsi zawodnicy oraz zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także zwycięskie drużyny, którym wręczono piękne szklane puchary.

Na pochwałę zasługuje praca służb wspomagających: policjantów z KPP w Lubinie i komisariatu w Ścinawie oraz strażaków z gminnych jednostek OSP, dzięki którym VI Łabędzi Bieg odbył się bez zakłóceń.

Dopisali sponsorzy, fundatorzy dodatkowych nagród: Zakład Handlu i Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Ścinawa” S.C., dzięki któremu wszyscy uczestnicy w pakietach startowych otrzymali słynne szparagi, a wylosowany uczestnik zawodów upominkowy zestaw, właścicielka restauracji „Piekielna Kura” Sylwia Biały, która przekazała voucher na kolację dla dwojga, CK Muza w Lubinie, które ufundowało vouchery uprawniające do wstępu na wybrane wydarzenie kulturalne, z kolei fotograf Urszula Noszczyńska zaprosiła szczęśliwca na profesjonalną sesję zdjęciową. Nagrody rozlosowano wśród wszystkich uczestników biegów.

VI Łabędzi Bieg (wyniki najlepszych):
Kobiety OPEN:
1. Natalia Koszałko,
2. Kamila Żołędziewska (KGHM ZG RUN),
3. Paulina Brychcy-Nowak (TKF Łabędź Zbąszyń);

Mężczyźni OPEN:
1. Kamil Makoś (23. Pułk Artylerii Bolesławiec),
2. Łukasz Garliński (KB Krokus Kwiatkowice),
3. Mariusz Tokarczyk (OLAWS Złotoryja);

Mieszkanki gminy Ścinawa:
1. Marta Lis,
2. Natalia Woźna-Kulak;

Mieszkańcy gminy Ścinawa:
1. Łukasz Garliński,
2. Mateusz Łuczkowski,
3. Bartosz Rudyk.

Pełne wyniki dostępne: https://euforiabiegacza.pl/zawody/VILABEDZIBIEG/info.html