AktualnośćiGmina Ścinawa

W miniony weekend świętowali hutnicy

W piątek 12 maja w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie odbyła się akademia z okazji niedawno obchodzonego Dnia Hutnika. Uroczystość była okazją do wręczania odznaczeń państwowych i wyróżnienia najlepszych pracowników hut KGHM w Głogowie, Legnicy oraz Orsku. Załoga otrzymała życzenia od najważniejszych osób w państwie. W spotkaniu wziął udział również burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. Podczas akademii po raz pierwszy zaprezentowane zostały mundury galowe nawiązujące do hutniczych tradycji, znalazły się na nich symbole zawodu: skrzyżowany młotek i kleszcze.

– Jesteśmy w czołówce światowych producentów miedzi, od lat zajmujemy miejsce na podium światowych producentów srebra. Na ten wynik ciężko pracuje załoga KGHM. Wasza praca i zaangażowanie tworzą sukces Polskiej Miedzi. Na słowa uznania i podziękowania zasługują nie tylko wyróżnione dziś osoby, ale cała hutnicza brać KGHM. Niech żyje nam hutniczy stan! – podkreślał prezes KGHM Tomasz Zdzikot.

Po akademii odbyły się tradycyjna karczma oraz comber, a wczoraj w legnickiej katedrze uroczysta msza święta w intencji hutników i ich rodzin, a także okolicznościowy koncert na rynku w Legnicy.

Zdjęcia: zmiedzi.pl oraz e-legnickie.pl