AktualnośćiGmina Ścinawa

Podpisano umowy na budowę kanalizacji dla Turowa, Dąbrowy Dolnej i Środkowej!

Wczoraj w Urzędzie Miasta i Gminy Ścinawa burmistrz Krystian Kosztyła podpisał umowy na roboty dotyczące budowy nowej sieci kanalizacyjnej dla kolejnych trzech miejscowości: Dąbrowy Środkowej, Dąbrowy Dolnej oraz Turowa. Prace na zlecenie ścinawskiego samorządu realizowało będzie wybrane w przetargu konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o. o. z Wrocławia, a partnerem Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sitkowski Piotr Sitkowski z Legnicy. Zawarte kontrakty opiewają łącznie na kwotę blisko 14,5 mln zł.

Zakres inwestycji w trzech podpisanych umowach obejmuje budowę sieci kanalizacyjnej w poszczególnych miejscowościach wraz z odtworzeniem terenu.
W Dąbrowie Środkowej w obrębie aglomeracji ściekowej powstanie kanalizacja sanitarna grawitacyjno-tłoczna o długości około 1,25 km wraz z uzbrojeniem. W tej wsi wybudowana zostanie jedna przepompowania.
W Dąbrowie Dolnej w granicach aglomeracji, ale także poza jej granicami powstanie kanalizacja sanitarna grawitacyjno-tłoczna o długości około 3,12 km wraz z uzbrojeniem (w tym 0,035 km poza granicami aglomeracji). W obrębie tej miejscowości wybudowane zostaną dwie pompownie.
W Turowie w granicach aglomeracji powstanie kanalizacja sanitarna grawitacyjno-tłoczna o długości około 3 km wraz z uzbrojeniem. W tej wsi wybudowana zostanie jedna przepompowania. W przypadku Turowa, w ramach zawartego kontraktu powstanie także sieć kanalizacji deszczowej o długości 0,29 km wraz z uzbrojeniem.

Wszystkie prace związane z realizacją inwestycji we wszystkich wymienionych wyżej miejscowościach mają zakończyć się w terminie do 12 miesięcy.

Informujemy ponad to, iż trwają procedury związane z wyborem wykonawcy dla budowy kanalizacji w Krzyżowej, ostatniej z 14 miejscowości objętych obecnie realizowanym projektem zatytułowanym „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków oraz systemu wodno-kanalizacyjnego na terenie aglomeracji Ścinawa”, na który ścinawski samorząd uzyskał ponad 86,5 mln zł unijnego wsparcia, podpisując umowę na dotację z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.