AktualnośćiGmina Ścinawa

Strażacy podsumowali rok 2022 (FOTO)

Wszystkie jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Ścinawa zamknęły miniony rok swojej działalności podczas tradycyjnych zebrań sprawozdawczych, ostatnie odbyło się w miniony weekend w Parszowicach. W spotkaniach uczestniczyli m.in. przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie, szefowie powiatowych struktur Związku OSP RP, burmistrz Krystian Kosztyła wraz z pracownikami ścinawskiego urzędu odpowiedzialnymi za zarządzanie kryzysowe oraz reprezentanci zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ścinawie. Zebrania były również okazją do przyjęcia w struktury poszczególnych jednostek nowych druhów, w Parszowicach ślubowanie złożyło kilkunastu młodych adeptów pożarnictwa, którzy formalnie tworzą drugą, po OSP Tymowa, najliczniejszą drużynę młodzieżową w naszej gminie. Warto odnotować, że wszystkie zarządy otrzymały absolutoria.

– Oczywiście podziękowałem strażakom za służbę, ochronę życia i mienia mieszkańców naszej gminy. Wziąłem udział w zebraniach wszystkich jednostek, które mnie zaprosiły, gratulowałem również poszczególnym zarządom absolutorium. Darzę strażaków wielkim szacunkiem, uważam, że nasze gminne OSP działają bardzo skutecznie i profesjonalnie. Cieszy mnie zawiązanie się licznej młodzieżowej drużyny w Parszowicach, uczestniczyłem w ślubowaniu, jakie złożyli chłopcy i dziewczyny. Liczę, że podczas gminnych zawodów będziemy świadkami interesującej sportowej rywalizacji z młodzieżówką z OSP Tymowa, która przez ostatnie lata nie miała na tym szczeblu rywali – relacjonuje burmistrz Kosztyła.

Podczas zebrania w Tymowej oficjalnie wciągnięto do służby lekki samochód Renault Traffic, który do OSP przekazała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Pojazd, który służył będzie do wyjazdów do pożarów oraz transportu MDP, został poświęcony przez księdza proboszcza Zbigniewa Bułę.

Z kolei podczas zebrania w Zaborowie zarząd Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ścinawie zdecydował, że w bieżącym roku zawody sportowo-pożarnicze zostaną zorganizowane właśnie w tej miejscowości. Przypomnijmy, że ostatnie zmagania druhów na szczeblu gminnym odbyły się w Tymowej.

Foto: OSP Zaborów, OSP Tymowa, OSP Ścinawa