AktualnośćiSport

9 medali dla reprezentantów Klubu Karate Goju Ryu ze Ścinawy

W minioną sobotę odbył się XXIX Dragon Cup w Środzie Wielkopolskiej. W zawodach udział wzięło około 500 zawodników z 40 klubów. Karate Goju Ryu ze Ścinawy zajął 6. miejsce w rankingu na najlepszą drużynę i warto podkreślić, że naszą drużynę reprezentowało jedynie 7 sportowców, którzy zaprezentowali się znakomicie i po rewelacyjnych startach ostatecznie zdobyli łącznie 9 medali: 3 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli przede wszystkim: Zuzanna Chomont, Szymon Niezgoda oraz Dawid Grzybalski – każde z nich doszło aż do 2 finałów w konkurencjach kumite – co jest nie lada wyczynem. Bardzo dobrze pokazali się również: Justyna Pieńko, Antonina Kijewska, Maciej Rostek oraz Oliwia Stożek.

Poniżej wyniki naszych zawodników w następujących konkurencjach:
Złoty medal w kumite ind. dziewcząt 10-11 lat -35 kg – Justyna Pieńko
Złoty medal w kumite ind. młodziczek 12-13 lat -35 kg – Antonina Kijewska
Złoty medal w kumite ind. młodzików 12-13 lat +50 kg – Szymon Niezgoda
Srebrny medal w kumite ind. juniorów mł. 14-15 lat +63 kg – Szymon Niezgoda
Srebrny medal w kumite ind. młodziczek 12-13 lat +45 kg – Zuzanna Chomont
Srebrny medal w kumite ind. juniorek mł. 14-15 lat +45 kg – Zuzanna Chomont
Srebrny medal w kumite ind. juniorów 16-17 lat +68 kg – Dawid Grzybalski
Srebrny medal w kumite ind. juniorów 16-17 lat open – Dawid Grzybalski
Brązowy medal w kumite ind. chłopców 10-11 lat -30 kg – Maciej Rostek

Zawodnikom i trenerom serdecznie gratulujemy.

Materiały: Klub Karate Goju Ryu