AktualnośćiGmina Ścinawa

Plac zabaw w rewitalizowanym centrum Ścinawy (FOTO)

Firma WASBUD z Grodkowa, generalny wykonawca, w ramach kompleksowego zadania pn. „Rewitalizacja zabytkowej strefy centrum miasta Ścinawa poprzez przebudowę nawierzchni rynku i przyległych ulic – etap I wraz z małą architekturą, zagospodarowaniem terenu” prowadzi prace związane z montażem urządzeń na zapowiadanym placu zabaw. Miejsce aktywnego wypoczynku dla najmłodszych usytuowane jest pomiędzy parkingiem przy bloku a ulicą 1 Maja. W stosunku do pierwotnego planu, nastąpiły drobne korekty, które dotyczą rozmieszczenia poszczególnych urządzeń zabawowych w obrębie placu. Natomiast zasadnicza zmiana dotyczy samego podłoża, które zamiast ze żwirku, zostanie wykonane ze specjalnych gumowych płyt – miękkich i bezpiecznych.

Cały teren budowanego właśnie placu zabaw zostanie ogrodzony. Do dyspozycji najmłodszych oddany zostanie zestaw: balans, wspinaczka, zjeżdżalnie. Dodatkowo na placu zabaw znajdzie się: karuzela, sprężynowiec, piaskownica oraz huśtawki. Nie zabraknie ławek i koszy.

Przypominamy również, że plac zabaw powstający właśnie w rynku, to nie jedyne nowe miejsce, które będzie służyć najmłodszym mieszkańcom Ścinawy. Kolejne urządzenia zabawowe powstaną już niebawem w ramach innej, obecnie realizowanej inwestycji gminnej, dotyczącej rewitalizacji terenów zielonych w mieście, o czym pisaliśmy m.in. w artykule zatytułowanym „Wybrano wykonawcę rewitalizacji zieleni!”.