AktualnośćiCTiK

Dzięki Fundacji Lotto seniorzy mogą rozwijać swoje pasje

Seniorzy, obok najmłodszych mieszkańców gminy Ścinawa, od lat stanowią najliczniejszą grupę odbiorców zajęć odbywających się w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, dlatego kierowane do nich propozycje zasługują na szczególną uwagę. Dzięki środkom pozyskanym przez CTiK od darczyńcy – Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, udało sfinansować warsztaty i zajęcia odbywające się cyklicznie dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ścinawie, który zakończył się w połowie maja.

– Wśród naszych propozycji znalazły się: zajęcia Jogi ,wpływające pozytywnie na równowagę mentalną i fizyczną organizmu człowieka; zajęcia „Zdrowy kręgosłup seniora”, wpływające na korektę nieprawidłowych nawyków i postawy ciała; integrujące i towarzyskie „Tańce w Kręgu”, szczególnie cenione przez seniorki stawiające na bardziej aktywne formy wypoczynku oraz pobudzające wyobraźnie. Dodatkowo w naszym programie znalazły się zajęcia rękodzielnicze, które uczestnikom przynoszą radość i odprężenie. Mogą stać się dla niektórych nową pasją – podają organizatorzy z CTiK.
Tematyka zajęć pozwalała uczestnikom nawzajem od siebie czerpać, inspirować i dzielić umiejętnościami, próbować nowych technik rękodzieła, a przede wszystkim rozmawiać i integrować.

Wykonane prace zostały zabrane do domów, by cieszyły i zachęcały do dalszej aktywności.
Projekt miał na celu umożliwienie spędzania czasu wolnego w różnych formach aktywności, skierowany został do seniorów, by ci mieszkańcy mogli rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się nowych rzeczy.

Źródło: Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie