AktualnośćiGmina Ścinawa

Biblioteka zorganizowała specjalny Dzień Kobiet

Na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publiczna w Ścinawie do naszego miasta przyjechała Joanna Jax, autorka popularnych książek, której powieści cieszą się dużym uznaniem wśród miłośników literatury. 5 marca, w ramach obchodów Dnia Kobiet, powieściopisarka spotkała się z mieszkankami naszej gminy, by porozmawiać o swojej twórczości, inspiracjach oraz zamiłowaniu do historii. Spotkanie zostało zorganizowane w sali widowiskowej Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Pani Joanna Jax dała się poznać nie tylko jako autorka wyjątkowych powieści, ale także jako serdeczna osoba, o niezwykle wrażliwym sercu. Pisarka wsparła uchodźców z Ukrainy, dochód ze sprzedaży książek po spotkaniu, przekazała właśnie na potrzeby osób, które uciekły z ogarniętego wojną kraju i zatrzymały się w CTiK.