AktualnośćiCTiKSport

5. Bieg Łabędzi – zawody z wyjątkową atmosferą (FOTO)

Za nami impreza biegowa, która kojarzy się ze Ścinawą, a spośród innych wydarzeń tego typu, wyróżnia ją niesamowita atmosfera i wyłącznie pozytywne emocje. Nie inaczej było tym razem, 5. Biegowi Łabędziemu towarzyszyła zdrowa sportowa rywalizacja, a organizatorzy z Centrum Turystyki i Kultury, których wspomagała policja i strażacy z OSP, dołożyli wszelkich starań, by trasa była należycie zabezpieczona, a ruch w mieście jak najdłużej drożny. W biegu głównym zwyciężył Michał Fedorczak z Wrocławia, który dystans ponad 9 kilometrów pokonał w znakomitym czasie 00:30:59, wśród kobiet triumfowała Agnieszka Olejnik z rezultatem: 00:42:57.

W ramach 5. edycji Łabędziego Biegu zorganizowano również zawody na dystansie 5 kilometrów, wygrał Sebastian Cieśla (00:15:10), w gronie pań najlepsza okazała się Patrycja Bogacz (00:19:14). Komplet wyników dostępny pod adresem: https://euforiabiegacza-sport.pl/zawody/VLABEDZIBIEG/info.html.

Bieg Łabędzi przeszedł do historii, a tegoroczny miał specjalnego uczestnika, na starcie stanął bowiem Artur Łabędź. Sportowiec spóźnił się na zawody, na które ostatecznie dojechał pociągiem, wyruszył na trasę goniąc grupę i „wykręcił” znakomity rezultat (00:35:00).

Niedzielną imprezę otworzył bieg dla dzieci, najmłodsi rywalizowali na pętli wokół Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, a resztę energii spożytkowali na bezpłatnych dmuchańcach oraz zabawach z animatorem.