AktualnośćiGmina Ścinawa

Pomagamy ofiarom wybuchu gazu- ogłoszono ZBIÓRKI!

Rozpoczęły się zbiórki na rzecz mieszkańców Ścinawy, którzy stracili dobytki całego życia w wyniku wybuchu gazu. Koordynatorem zbiórki gminnej jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie, który po prowadzonym obecnie rozeznaniu najpilniejszych potrzeb, obejmie osoby poszkodowane wsparciem. Stowarzyszeniem Aktywnie dla Gminy Ścinawa w porozumieniu z ośrodkiem organizuje już zbiórkę pieniężną na rzecz osób poszkodowanych w wyniku katastrofy – numer konta poniżej. Ponadto zarządca nieruchomości, firma DOMATOR po rozmowach z właścicielami, będzie dążył do odbudowania kamienicy, jednak wg wstępnej oceny pieniądze z polisy nie wystarczą na pokrycie wszystkich kosztów, dlatego uruchomił specjalną zbiórkę: https://zrzutka.pl/h5k69n.

Darowizny na rzecz osób poszkodowanych można dokonywać na konto bankowe Stowarzyszenia Aktywnie dla Gminy Ścinawa w BGŻ BNP PARIBAS S.A., nr konta bankowego: 36 1600 1462 1833 5242 8000 0001. W tytule przelewu należy wpisywać  „Zbiórka na rzecz rodzin poszkodowanych w wyniku wybuchu gazu w Ścinawie”. Zgromadzone środki zostaną przekazane w całości dla potrzebujących! Więcej szczegółów na profilu fb stowarzyszenia pod adresem: https://www.facebook.com/761038920602328/posts/4777974458908734/.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie zwraca się jednocześnie o przekazywanie darów rzeczowych, takich jak: koce, pościel, ręczniki, odzież, środki higieniczne, artykuły chemiczne, drobne artykuły gospodarstwa domowego. Przedmioty należy przynosić do siedziby ośrodka przy ul. Kościuszki 1 w Ścinawie w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Preferowane są rzeczy NOWE.

Natomiast jeżeli chodzi o przedmioty o dużych gabarytach, takie jak sprawny sprzęt AGD (w tym lodówki, pralki, kuchenki gazowe) i niezniszczone meble, po wstępnej weryfikacji oraz przygotowaniu do transportu, będą odbierane z terenu gminy przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie, a następnie zmagazynowane i przekazywane w odpowiednim czasie potrzebującym.

Zbiórkę rzeczową koordynują pracownicy socjalni Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie, którzy udzielają informacji pod numerem telefonu: 76 / 84 12 652.

Zebrane dary zostaną przekazane w pierwszej kolejności osobom poszkodowanym w wybuchu. W sytuacji, gdy potrzeby tych osób będą zabezpieczone, pozostałe i nierozdysponowane przedmioty zostaną przekazane osobom potrzebującym z terenu gminy Ścinawa.

Koordynatorem zbiórki jest M-GOPS w Ścinawie, który po rozeznaniu najpilniejszych potrzeb obejmie osoby poszkodowane wsparciem w ramach świadczeń pomocy społecznej.

Uwaga: MGOPS gwarantuje bezpłatną pomoc psychologiczną wszystkim, którzy potrzebują takiego wsparcia w związku z ostatnim wydarzeniem.