AktualnośćiWydarzenia Kulturalne

XIII Plener Artystyczny „Dziewin Dolnośląski Kazimierz Dolny Nad Odrą” (FOTO)

Wczoraj lokalni artyści zainaugurowali plener, który od kilkunastu lat organizowany jest przez Stowarzyszenie „Aktywny Dziewin”. Przy okazji w Dziewinie otwarta została pracownia, w której chętni mogą szukać inspiracji i realizować swoje pasje. Obiekt pełni również funkcję galerii, w której eksponowane są dzieła malarzy, rzeźbiarzy, czy tkaczy z poprzednich edycji tego artystycznego przedsięwzięcia – wszystko dzięki inicjatywie i zaangażowaniu państwa Joanny i Mariusza Mostowskich. Organizację pleneru wsparł lokalny samorząd, a burmistrz Krystian Kosztyła w symboliczny sposób, za pomocą specjalnego dzwonka, rozpoczął wydarzenie.

– Galeria ma służyć nam wszystkim, jesteście mile widziani i możecie z niej korzystać. Dziękuję, że przyjęliście zaproszenie do udziału w plenerze zatytułowanym „Dziewin Dolnośląski Kazimierz Dolny Nad Odrą”. Oczywiście jest pewien warunek, każdy na jego zakończenie ma przygotować jakąś pracę, nawiązującą do tegorocznego tematu, którym są kwiaty polskie – mówiła Joanna Mostowska, gospodarz obiektu, organizatorka pleneru.

W galerii wyeksponowane zostały dzieła lokalnych artystów, wiele z nich nawiązuje do regionu i zdradza nie tylko pasję do tworzenia, ale przede wszystkim nieprzeciętne talenty, które przejawiają mieszkańcy naszej gminy. Kolekcja ma się stale powiększać, między innymi dzięki kolejnym edycjom plenerów artystycznych.