AktualnośćiGmina Ścinawa

Szkolna kuchnia zostanie wyposażona w nowy sprzęt

Gmina Ścinawa otrzymała finansowe wsparcie w ramach Wieloletniego Rządowego Programu „Posiłek w Szkole i w domu” na lata 2019-2023. Według kryteriów maksymalna kwota dotacji to 80 tys. zł, a środki należy przeznaczać na doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących stołówek szkolnych (własnej kuchni i jadalni) oraz doposażenie stołówek szkolnych, które obecnie nie funkcjonują lub uruchomienie nowych stołówek. Ścinawa otrzyma 79.963,53 zł wsparcia, które zostanie w całości przeznaczone na zakup niezbędnych sprzętów AGD do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawie. Warto zaznaczyć, że organ prowadzący placówkę zabezpieczył wcześniej w budżecie na bieżący rok kwotę 20.000,00 zł na remont kuchni.

Modernizacja kuchni w szkole przy Królowej Jadwigi w Ścinawie przewiduje przede wszystkim zakup nowego pieca wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem. Profesjonalny sprzęt umożliwi wykonywanie innych potraw niż dotychczas, m. in. pozwoli na gotowanie zdrowych potraw na parze.

Wieloletni Rządowy Program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 został ustanowiony 15 października 2018 r. W ramach programu funkcjonują 3 moduły: moduł dla dzieci i młodzieży; moduł dla osób dorosłych; moduł organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach. Właśnie z tego ostatniego wariantu skorzystał ścinawski samorząd, pozyskując blisko 80 tys. zł dotacji.

Foto: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej