AktualnośćiGmina Ścinawa

Konkurs na nazwę statku edukacyjno-wycieczkowego!

Zapraszamy do udziału w konkursie, który organizuje Gmina Ścinawa. Wymyśl nazwę dla najnowszego statku edukacyjno-wycieczkowego w Polsce, wygraj udział w pierwszym rejsie i zapisz się w historii naszej lokalnej społeczności! Niebawem jednostka opuści stocznię w Januszkowicach, zanim to nastąpi, zgodnie z tradycją na jej burcie pojawi się nazwa. Na propozycje czekamy do 20 maja, te można zgłaszać do Urzędu Miasta i Gminy Ścinawa – osobiście, listownie na adres: Urząd Miasta i Gminy Ścinawa, ulica Rynek 17, 59-330 Ścinawa, lub drogą elektroniczną na adres e-mail: urzad@scinawa.pl z dopiskiem: „Konkurs na nazwę statku edukacyjno-wycieczkowego”. Wszelkie niezbędne informacje zawarte są w Regulaminie, z kolei do udziału w konkursie upoważnia wypełnienie i przesłanie stosownego Formularza zgłoszeniowego. Ważne! Konkurs kierowany jest do mieszkańców gmin będących członkami Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, tj.: Miękinia, Brzeg Dolny, Malczyce, Środa Śląska, Wołów, Prochowice, Ścinawa, Wińsko, Rudna, Jemielno, Pęcław, Głogów (gmina wiejska), a także miasta Lubin, gminy wiejskiej Lubin oraz miasta Głogów.

Warto zaznaczyć, że Gmina Ścinawa dzięki dotacjom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020 oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu za statek zapłaci ze środków własnych niecałe 34 tys. zł, co stanowi niespełna 1% całej wartości!
Zachęcamy jednocześnie do pierwszego, „wirtualnego” spaceru po jednostce i obejrzenia poniższej galerii zdjęć, a także do zapoznania się z materiałami, przygotowanymi przez redaktora Andrzeja Andrzejewskiego z Radia Wrocław. Dziennikarz nie ukrywa, że jest pod wrażeniem całego projektu oraz skuteczności ścinawskiego samorządu w pozyskaniu środków na jego realizację: https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/107857/Scinawa-ma-swoj-statek-Kosztowal-ponad-5-milionow-zlotych.

Do pobrania:
Regulamin konkursu na nazwę statku edukacyjno-wycieczkowego
Formularz zgłoszeniowy w konkursie na nazwę statku edukacyjno-wycieczkowego