AktualnośćiGmina Ścinawa

Myśliwi świętowali w Tymowej

W miniony weekend Koło Łowieckie Czajka zorganizowało uroczyste polowanie, z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów, ku czci świętego Huberta – patrona myśliwych, leśników i jeźdźców. Wydarzenie zakończyła wspólna biesiada przy ognisku, obchody święta mają zapewnić dobre wyniki w rozpoczętym sezonie łowieckim.

– Nasze koło ciągle się rozwija, mamy bardzo zdolnych myśliwych, którzy angażują się w działalność. Mimo, że Czajka na tle innych kół jest stosunkowo mała, to posiada swój hymn, staramy się kultywować jak najwięcej tradycji myśliwskich. Nasza działalność nie ogranicza się tylko do samych polowań, ale opiera się właśnie na pięknych tradycjach, szacunku do przyrody, wartościach przekazywanych przez pokolenia i edukacji – tłumaczy Teofil Szelwika z koła Czajka.

Po samym polowaniu odbył się tradycyjny pokot, a więc uroczysty obrzęd podczas którego został złożony raport i dokonano wyboru króla polowania. Na koniec myśliwi oraz zaproszeni goście, wśród nich przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie Marek Szopa, rozpoczęli biesiadę. Oczywiście największym powodzeniem cieszył się tradycyjny, myśliwski bigos.