AktualnośćiŚcinawa

Ważne informacje dla odwiedzających ścinawski cmentarz! (ORGANIZACJA RUCHU)

We Wszystkich Świętych zmianie ulegnie organizacja ruchu w pobliżu ścinawskiego cmentarza. W godzinach od 9:00 do 15:00 obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy (wjazd ulicą Polną, wyjazd ulicą Sportową), odwiedzającym groby zostaną udostępnione także dodatkowe miejsca parkingowe. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń służb mundurowych, które będą kierowały ruchem.

1 listopada (piątek) w pobliżu ścinawskiej nekropolii zorganizowanych będzie kilka dodatkowych parkingów. Wzorem lat poprzednich, dzięki uprzejmości lokalnego przedsiębiorcy Andrzeja Sobonia, przygotowano dla zmotoryzowanych plac postojowy na terenie ok. 20 arów, w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza, w pobliżu bramy głównej. Wjazd oraz wyjazd na ten teren zorganizowany będzie głównie od strony ulicy Zesłańców Sybiru.

Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, klika godzin przed i po samej mszy, która rozpocznie się o 13:00 na ścinawskim cmentarzu, tj. od godz. 9:00 do 15:00 fragment ulicy Polnej, od wjazdu przy zakładzie kamieniarskim do bramy głównej, będzie zamknięty dla ruchu samochodowego. Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy – wjazd będzie możliwy od ulicy Polnej, natomiast wyjazd tylko ulicą Sportową.

Dla zmotoryzowanych gmina udostępniła dodatkowe miejsca postojowe na terenie stadionu sportowego. Do dyspozycji przyjezdnych będą: parking na dolnej części obiektu, gdzie wjazd i wyjazd odbywać się będzie od strony ulicy Polnej oraz dwa utwardzone place przy głównej bramie wjazdowej na stadion, a także przy budynku klubowym- dostępne od strony ulicy Sportowej.

W tym roku zorganizowano również dodatkowy parking na terenie zielonym w pobliżu stacji diagnostycznej przy ulicy Wrocławskiej. Wjazd na parking odbywać się będzie z drogi krajowej- kierunek na Prochowice.

Ponadto goście odwiedzający ścinawski cmentarz mogą pozostawić swoje pojazdy na nowym parkingu-statku w sąsiedztwie portu, wjazd od skrzyżowania ulic Wołowskiej z Rybną.

1 listopada dojazd do wszystkich parkingów będzie oznakowany, a szczegółową mapę placów postojowych oraz zdjęcia tych miejsc publikujemy poniżej.

Ponadto poruszanie się w najbardziej newralgicznym czasie ułatwią strażacy z OSP, którzy razem z policjantami kierować będą ruchem w obrębie nekropolii.

(po kliknięciu na mapę możliwe powiększenie)