AktualnośćiGmina Ścinawa

70-lecie Koła Wędkarskiego w Ścinawie (FOTO)

W tym roku swój okrągły jubileusz świętuje ścinawskie koło Polskiego Związku Wędkarskiego. Z tej okazji 26 października zorganizowana została specjalna gala, podczas której pasjonaci aktywnego wypoczynku nad wodą i wędkowania podziękowali sobie za współpracę, odznaczyli osoby, które wspierają ich działalność oraz pracujących aktywnie na rzecz koła.

– Dziękuję wszystkim za pracę na rzecz koła, bo funkcjonujemy i działamy z pasji. W inicjatywach wspiera nas lokalny samorząd, dostrzegając, że nasza działalność nie ogranicza się tylko o wędkowania, ale również propagowania wypoczynku na łonie natury i szacunku dla przyrody. Oczywiście nie wszyscy zostaną dziś odznaczeni, ale jako zarząd dostrzegamy Wasze zaangażowanie i zdajemy sobie sprawę z bezinteresownej pracy, którą koledzy i koleżanki świadczycie, za co raz jeszcze dziękuję – mówił Ryszard Kogut, prezes ścinawskich struktur PZW.

Podczas uroczystości wręczone zostały specjalne odznaczenia i podziękowania za pracę na rzecz koła oraz wspieranie jego działalności:

– Józef Półchłopek – złota odznaka Polskiego Związku Wędkarskiego;
– Krzysztof Kotowski – medal „za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa”;
– Robert Szeliga – medal „za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa”;
– Krzysztof Pawlik – medal „za zasługi w Rozwoju Wędkarstwa”;
– Mieczysław Paprocki – puchar „za najdłuższe członkostwo w Kole PZW Ścinawa”;
– Jan Łowisz – puchar „za długoletnią pracę w Zarządzie Koła PZW Ścinawa”;
– Dorota Mum – podziękowania „za pracę na rzecz Koła PZW Ścinawa”;
– Ryszard Kogut – podziękowania „za pracę na rzecz Koła PZW Ścinawa”;
– Krystian Kosztyła – odznaka „zasłużony dla Polskiego Związku Wędkarskiego”.

– Bardzo dziękuję za odznaczenie, ale przede wszystkim za Waszą pracę, zaangażowanie i aktywizowanie do działań lokalnej społeczności. Dziękuję za edukowanie dzieci, młodzieży ale i często dorosłych, nadodrzańska przyroda ma wiele do zaoferowania, ale trzeba o nią dbać, w czym macie swój wielki udział – podkreślił burmistrz Krystian Kosztyła.

W imprezie uczestniczyli: członkowie koła, przyjaciele z lokalnej społeczności, samorządowe władze, pracownicy UMiG Ścinawa, przedstawiciele jednostek pomocniczych oraz organów państwowych. Do Ścinawy zjechali również goście z zaprzyjaźnionych kół: Wołowa, Brzegu Dolnego, Obornik Śląskich i Trzebnicy.

Foto: Kazimierz Makuchowski, scinawa.pl