AktualnośćiGmina Ścinawa

COVID-19: Ruszyła infolinia dla osób, które nie mogą dotrzeć samodzielnie na szczepienie

Dziś, tj. w piątek 15 stycznia 2021 roku, uruchomiony został gminny telefon kontaktowy dla osób niepełnosprawnych i seniorów, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Od teraz zgłaszać się mogą niepełnosprawni i osoby, które ukończyły 80. rok życia, za tydzień (od 22 stycznia) zarejestrować się będą mogli seniorzy powyżej 70. roku życia. Więcej informacji oraz rejestracja pod numerem telefonu: 76 817 48 50, od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 15:00.

Transport przeznaczony jest dla osób:
• posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
• mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Zalecenie w tej sprawie wydał Wojewoda Dolnośląski. Jego celem jest pomoc osobom z ograniczoną mobilnością w zorganizowaniu transportu na szczepienie, w sytuacji gdy nie mają one możliwości pojawienia się w punkcie szczepień we własnym zakresie.

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Lubinie odbyło się spotkanie w sprawie organizacji szczepień, udział w nim wzięli: starosta Adam Myrda, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie bryg. Eryk Górski, przedstawiciele gmin, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, zawodowi strażacy i ochotnicy.

Foto: Starostwo Powiatowe w Lubinie