AktualnośćiGmina Ścinawa

EKO-Ścinawa i dobra zabawa!

Dobiega końca ekologiczna akcja i konkurs fotograficzny z okazji Światowego Dnia Ziemi, którą zorganizowały: Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” w Ścinawie, Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie, Regionalny Ośrodek Ekologiczny w Dziewinie oraz Stowarzyszenie Aktywnie dla Gminy Ścinawa. Działania wsparli również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ścinawie. Inicjatywie patronuje burmistrz Krystian Kosztyła, a aktywność mieszkańców przerosła oczekiwania organizatorów! Za porządkowanie najbliższej okolicy wzięli się bowiem starsi i młodsi, formalne organizacje, zawiązały się grupy sąsiadów i przyjaciół, przyłączyły się przedszkolaki, nie zabrakło również samorządowców – łącznie ponad 100 osób zaangażowało się w proekologiczne przedsięwzięcie. Zyskała cała lokalna społeczność, wysprzątane łąki i lasy znów cieszą oczy spacerowiczów. Organizatorzy już dziś zapraszają na podobną akcję we wrześniu.

– Zaangażowanie uczestników przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, zanim formalnie akcja wystartowała w terenie pracowało już kilka grup. Ludzie przesyłali zdjęcia, wzajemnie się mobilizowali i zachęcali do uczestnictwa. Oczywiście mamy świadomość, że głównie zaangażowały się osoby, które lubią aktywnie wypoczywać na łonie natury, mamy też nadzieję, że ich postawa da innym do myślenia, szczególnie tym, którzy pozbywają się odpadów w miejscach niedozwolonych – mówi Kamila Grabka Levin, organizator akcji.

W przedsięwzięcie zaangażowali się mieszkańcy całej gminy, ale również stowarzyszenia czy nieformalne grupy. Za porządki wzięły się przedszkolaki z grup: „Witaminki”, „Pszczółki” „Krasnoludki” oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej „Uśmiech”. Ponadto gminę sprzątali:
– Wolontariat „Prometeusz”,
– Koło Gospodyń Wiejskich Przychowa z panią sołtys,
– Grupa EKO Pozytywni,
– Grupa Sąsiedzka,
– Ekipa z Dłużyc z panią sołtys na czele,
– radni,
– oraz indywidualnie mieszkańcy gminy Ścinawa.

Do czwartku 29 kwietnia do godziny 12:00 na facebookowym profilu Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Pałacyk” można nagradzać uczestników konkursu lajkując poszczególne posty, tych jest aż 15. Najpopularniejszych 5 drużyn otrzyma vouchery na rejsy szkutą „Łęgowa Dama”, ufundowane przez Stowarzyszenie LGD Krainę Łęgów Odrzańskich. Ponadto każda z osób biorąca udział w inicjatywie otrzyma pamiątkowe gadżety ufundowane przez ścinawski samorząd.

Poniżej linki do konkursowych postów, pod którymi można oddać głos:

1) POST KONKURSOWY NR 1 (Ekipa z Dłużyc): zagłosuj

2) POST KONKURSOWY NR 2 (Marta Górniak-Czech z rodziną): zagłosuj

3) POST KONKURSOWY NR 3 (Beata Bagińska z młodym pokoleniem): zagłosuj

4) POST KONKURSOWY NR 4 (Grupa 3-latków „Witaminki” z Przedszkola w Ścinawie): zagłosuj

5) POST KONKURSOWY NR 5 (Pani Ewelina z rodziną): zagłosuj

6) POST KONKURSOWY NR 6 (Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Ścinawie): zagłosuj

7) POST KONKURSOWY NR 7 (Agnieszka Parzyńska- damska ekipa): zagłosuj

8) POST KONKURSOWY NR 8 (KGW Przychowa): zagłosuj

9) POST KONKURSOWY NR 9 (EKOpozytywni): zagłosuj

10) POST KONKURSOWY NR 10 (EKOduet Marcin i Aga): zagłosuj

11) POST KONKURSOWY NR 11 (Aga Marek Jarmuszczak): zagłosuj

12) POST KONKURSOWY NR 12 (Wolontariat „Prometeusz”): zagłosuj

13) POST KONKURSOWY NR 13 („Krasnoludki” z Przedszkola w Ścinawie): zagłosuj

14) POST KONKURSOWY NR 14 („Pszczółki” z Przedszkola w Ścinawie): zagłosuj

15) POST KONKURSOWY NR 15 (Dominika Chomont-Parzyńska z rodziną): zagłosuj