AktualnośćiNewsŚcinawa

Malowanie pasów przed rozpoczęciem roku szkolnego (FOTO)

Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie na zlecenie lokalnego samorządu rozpoczął odnowienie oznakowania poziomego na zarządzanych przez gminę ulicach naszego miasta. Odmalowywane są przede wszystkim pasy dla pieszych. – Zwróciliśmy się również do lubińskiego starostwa, żeby odnowiło przejścia na drogach powiatowych, a w Ścinawie są to m.in. ulice: Władysława Jagiełły, część Mickiewicza, Wołowska. Pismo w sprawie wystosowaliśmy także na wniosek naszych radnych, którzy zgłaszali taką potrzebę na ostatniej sesji – mówi Przemysław Linda kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim urzędzie.

Jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa to dobrze widoczne oznakowanie poziome, a wiele skrzyżowań, przejść dla pieszych wymaga odnowienia. Linie ciągłe, przerywane oraz pasy odmalowano już m.in. na ul. Szerokiej, Polnej, Kościuszki, Przyjaciół Żołnierza, ale także w okolicach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy Królowej Jadwigi. Dzięki poprawieniu oznakowania poziomego uczniowie, którzy za tydzień rozpoczynają nowy rok, będą mogli bezpieczniej dotrzeć na zajęcia.

W kolejnym etapie ZGK wykona zadanie w pozostałych częściach miasta, tj. na innych zarządzanych przez gminę drogach, m.in. na ulicy Głogowskiej oraz Rynek.