AktualnośćiGmina Ścinawa

Wiercą studnie przy boiskach w Dziewinie i Parszowicach

Firma Nel-Pur Krystian Grablewski z Garwoła prowadzi odwierty studni głębinowych, które będą obsługiwały boiska w Dziewinie i Parszowicach. Gmina Ścinawa zleciła wykonie autonomicznego nawadniania, wychodząc naprzeciw wnioskom miejscowych klubów: „Czarnych” oraz „Sparty”, które na swoich obiektach rozgrywają mecz ligowe. Niezależne od sieci wodociągowej zasilanie pozwoli na utrzymywanie w lepszym standardzie piłkarskich muraw. Warto pokreślić, że w swoje studnie i nawadnianie wyposażone są już, zarówno ścinawski stadion, jak i boisko w Wielowsi. Odwierty rozpoczęto wczoraj od Dziewina, a jutro prace mają być zainicjowane w Parszowicach.

– Ścinawski samorząd inwestuje i wspiera sport w wielu aspektach, staramy się rozbudowywać oraz unowocześniać obiekty, na których prowadzone są ligowe rozgrywki piłkarskie. W ubiegłym roku przeprowadzaliśmy zabiegi pielęgnacyjne, m.in. na boiskach w Dziewinie i Parszowicach, wcześniej w Wielowsi oraz Dziewinie zainstalowaliśmy trybuny, ogrodziliśmy także obiekty sportowe. Obecnie inwestujemy w autonomiczne nawadnianie boisk, studnie są bardzo potrzebne, szczególnie w okresie letnim – mówi burmistrz Krystian Kosztyła.
Projekt wyposażenia boisk w Dziewinie i Parszowicach w autonomiczne ujęcia wody (poza siecią wodociągową) był wcześniej uzgadniany z przedstawicielami gminnych klubów piłkarskich, którzy uznali go za priorytetowe działanie.