AktualnośćiGmina Ścinawa

Już odbierają azbest

Na zlecenie lokalnego samorządu firma EKO-MIX Konstanty Spurek z Wrocławia usuwa  z dachów (1769 m2) lub tylko odbiera  azbest od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Ścinawa. Planowane jest zebranie i zutylizowanie blisko 38 ton rakotwórczego materiału. Łączny koszt zadania to kwota 39.645,93 zł, azbest zostanie odebrany w terminie do 14 października br.

Szkodliwy materiał zostanie odebrany z 17 gospodarstw (w 4 przypadkach należało będzie zdemontować azbest z dachów, pozostali właściciele mają już zeskładowany materiał).
Na realizację przedsięwzięcia Gmina Ścinawa otrzyma 23.472,82 zł wsparcia  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, pozostałą sumę 16.173,11 zł samorząd wydatkował będzie z własnego budżetu.

W czerwcu br. informowaliśmy o możliwości przystąpienia do programu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest na terenie miasta i gminy Ścinawa w 2021 roku” i uzyskania 100% dofinansowania na w/w działanie. O inicjatywie pisaliśmy między innymi w artykule: Usuwanie azbestu – dofinansowanie.