AktualnośćiGmina Ścinawa

Znów zagraliśmy z WOŚP! (FOTO)

Tradycyjnie wolontariusze i mieszkańcy Ścinawy o otwartych sercach wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczny, 28. już Finał, zorganizowano pod hasłem: „WIATR W ŻAGLE” i faktycznie tego dnia nikomu nie brakowało energii, a ścinawianie mocno zaangażowali się w zbiórkę środków dla „Dziecięcej medycyny zabiegowej”. Na konto WOŚP przekazano rekordowe 15.700,00 zł!

Finał rozpoczęło granie w hali sportowej przy ścinawskiej podstawówce, gdzie zorganizowano towarzyski turniej piki nożnej. Zmagania zeszły jednak na dalszy plan, najważniejsza była promocja ogólnopolskiej akcji oraz zbiórka środków finansowych, którą prowadzili na miejscu wolontariusze. W rywalizacji udział wzięli juniorzy oraz oldboje MKS Odra-Total Ścinawa oraz zespół Gromu Gromadzyń-Wielowieś.

O 15:00 impreza przeniosła się do Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. Na scenie od razu pojawiła się gwiazda tegorocznego finału, głogowska grupa „Roślina” zaprezentowała solidną porcję rockowej muzyki. W tym czasie strażacy z OSP szkolili chętnych z zasad udzielania pierwszej pomocy. Równocześnie funkcjonowały orkiestrowy sklepik oraz kawiarenka, dochody ze sprzedaży pamiątek, zabawek czy smakołyków trafiały oczywiście na konto WOŚP.

Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnikom ścinawskiego grania z WOŚP zaprezentowali się karatecy z miejscowego klubu Goju Ryu Shuseikan Poland. Specjalny pokaz nieprzeciętnych umiejętności młodych sportowców potwierdził, że nieprzypadkowo zdobywają oni tak wiele medali na imprezach o wysokiej randze. Przy okazji wiceprezes zarządu głównego Goju Ryu Shuseikan Poland wyjaśnił zasady punktowania podczas zawodów i przypomniał, że karate zadebiutuje na najbliższej olimpiadzie.

Przybyłym do CTiK gościom czas umilały utalentowane siostry Ania i Ola Juszczyk, które śpiewały swoje ulubione piosenki. Licytowano również ciekawe pamiątki, a wszyscy obecni mogli spróbować okolicznościowego tortu, który przygotował i ufundował ścinawski cukiernik Roman Soska.

Finał WOŚP w Ścinawie zakończyło tradycyjne światełko do nieba, o które zadbali strażacy z OSP.
– W poniedziałek, dzień po finale, wpłaciliśmy zebrane pieniądze do banku. Zebraliśmy łącznie 15.700 złotych, co oznacza, że pobiliśmy zeszłoroczny rekord, o symboliczne 100 złotych. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy oraz mieszkańcom gminy Ścinawa, którzy przekazali pieniądze na szczytny cel – podsumowuje Lucyna Kozłowska, szef sztabu.